Gaasiautod

Hollandi teadlased leidsid, et Volvo LNG veokid on diiselveokitest tunduvalt keskkonnasäästlikumad

Foto: kuvatõmmis/YouTube/Volvo Trucks.

Hollandi rakendusuuringute organisatsioon (TNO) leidis peale Volvo FH LNG veokite testimist, et võrreldes samaväärse diiselveokiga eritab Volvo gaasiveok keskmiselt 20% vähem CO2 heiteid.

Uuringus testiti mitmeid Euro 6 diiselmootoriga pikamaaveokeid ja nende alternatiive, sealhulgas Volvo FH LNG rekat. TNO eesmärk oli välja selgitada erinevate sõidukite kahjulike heidete ja kasvuhoonegaaside hulk ning selgus, et madalaim erinevus LNG ja diiselveoki CO2 heidete vahel ilmneb linnasõidus – keskmiselt 8% madalam LNG sõiduki jaoks – ja suurim erinevus maanteesõidus: 23% madalam LNG veokil.

“Elektriga pikamaasõitude tegemine ei ole veel teostatav,” sõnas Volvo Hollandi tootejuht Jan Schouten. “Lisaks sellele, et taristu pole veel valmis, on elektriveokite sõiduulatus pikemate sõitude jaoks liialt piiratud ning akud kaaluvad praegu liiga palju, et veokitega saaks piisavalt kaupa vedada, et nad tulusad oleksid ,” selgitas ta.

“Me näeme vedelmaagaasi kui head alternatiivi diislile nii kohalikes kui ka rahvusvahelistes vedudes. TNO raport näitab, et CO2 heidete vähendamine, mida ka meie oleme näidanud, ei ole lihtsalt tühi lubadus,” ütles Schouten.

Volvo Trucks tutvustas esimest korda LNG veokeid (FH LNG ja FM LNG) 2017. aasta lõpus. Veokeid pakutakse nii 420 kui ka 460 hobujõuga raskekaaluliste kohalike ja rahvusvaheliste vedude jaoks: turuosa, kus elektriveokid ei paista veel vähemalt Volvo andmetel olevat sobilik lahendus.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.