Gaasiautod

Kas teadsid? Toyotal on Jaapanis enda kuulsad “mustad” gaaskütust kasutavad taksod

Fotod:Toyota.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Taksoteenuse osutajaid eksisteerib igas maailma nurgas, ent mõned riigid on seal vallas esile tõusnud just oma unikaalsete ning eriliste taksodega. Kes meist ei teaks kuulsaid Londoni musti taksosi või New Yorgi kollaseid plafoonikandjaid?

Tõusva päikese maal Jaapanis on samuti ilmet võtmas väga unikaalne taksoteenus. Siiani on riigis populaarseimaks taksomudeliks olnud Toyota Crown, ent Jaapani suurim autotootja on juba mõnda aega kasutanud uut mudelit nimega JPN Taxi.

Justkui visiitkaardina toimiv takso meenutab paljuski Londoni sõidukeid. Auto on õrnalt väikebussilik, omab liuguksi, madalat põrandat ning tohutult palju pearuumi. Mugavusvarustusse kuuluvad kõiksugused pistikupesad, navigatsioon ning mitmetsooniline kliimaseade.

Kõige põnevamaks omaduseks JPN Taxi puhul on aga selle kütusesüsteem. Masin kasutab 1,5-liitrist hübriidmootorit, mis toimib nii vedelgaasi kui ka elektri peal. Keskmiseks kütusekuluks märgib Toyota umbes 6,2 liitrit sajale.

Firma loodab, et uued taksod saavad maailmas samaväärselt tuntuks nagu nende ametivennad Euroopas ja Ameerikas. Suur osa nimetatud taksodest pannakse tööle tänavu suvel algavatel Tokyo olümpiamängudel.

Täisvarustuses JPN Taxi maksab 3 499 200 jeeni, mis meie rahades teeb umbes 29 000 eurot.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.