Gaasiautod

Kriisiperiood suurendab gaaskütuste kasutuselevõttu, väidab rahvusvaheline uuring

Foto:Shutterstock.

Rahvusvahelise Energiaagentuuri vastvalminud raporti alusel on ülemaailmne energianõudlus viimase 70 aasta madalaim. Tänu sellele on ka süsinikheitmed võrreldes kümne aasta taguse ajaga 8% kukkunud, vahendab NGVGlobal.

Raporti väidab ka, et kriisijärgne periood aitab jätkusuutlikumate kütuste, nagu näiteks vesiniku ning gaasi võidukäigule kaasa. Suurenenud on ka ülemaailmne teadlikkus, mida ilmestavad aina suurenevad piirangud fossiilkütuste kasutamisele

Euroopa Naturaalgaasi Ühingu järgi on kõikidest Euroopas kasutatud kütustest gaasi osakaal hetkel 17%. Taastuva biogaasi peal sõitvate sõidukite hulk on suurenemas näiteks nii Ühendkuningriigis (70%) kui ka Rootsis (94%). Taanis seevastu kasutataksegi ainult taastuvat gaasi.

Olukord on kiivalt paranemas ka Ameerika Ühendriikides, kus eelmisel aastal moodustas gaaskütust kõikidest teel kasutatud kütusetüüpidest 39%.

Raporti statistika andmetel on gaaskütust kasutavate autode hulk viimase kahe aastaga tõusnud 14,3 %. Hetkel on maailmas registreeritud enam kui 28,5 miljonit gaasiautot ning 2021. aasta lõpuks eeldatakse, et see arv ületab 30 miljoni tähise.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.