Gaasiautod

Kui palju maksab gaasiga sõitmine teistes Euroopa riikides?

Foto: Scanpix/PM/Margus Ansu.

Euroopas sõltub energiahind peamiselt nõudluse ning varude rohkusest, mida mõjutab omakorda geopoliitiline olukord, maksud ning sellega seotud seadusandlused.

Hetkel paistab, et CNG ja LNG kütuseid kasutavad sõidukeid tuleb aina enam juurde, seega tasub teada, millised on kõige odavamad ja kallimad riigid kus tankida.

Kus on gaasikütus kõige kallim?

Kõige kallimad kütusehinnad leiab Rootsist, kus möödunud aasta seisuga tuli kilogrammi surugaasi eest maksta 1,87 eurot. Rootsis asub ka üks suurimaid gaasitanklate võrgustikke: üleriigiliselt on võimalik tankida 174 erinevas kohas.

Rootsile järgnevad Norra ja Taani, kus kilogramm maksab vastavalt 1,77 ning 1,6 eurot. Eesti on 0,86 €/kg surugaasi hinnaga üpris keskmine, sarnase hinnaga müüakse kütust veel näiteks Belgias, Kreekas, Rumeenias ja Bulgaarias.

Kõige odavam gaas jääb Euroopa Liidust väljapoole

Gaasivarude rikkuse poolest tuntud Venemaal saab gaasi tankida vaid 27 sendi eest kilogrammi kohta.

Euroopas on kõige odavam gaasi tankida aga Moldovas, kus hinnaks on 0,4 eurot kilogrammi kohta. Moldovale järgnevad hinna poolest Türgi ja Ukraina, kus surugaasi kilohinnaks on mõlemas riigis 54 eurosenti.

Naaberriikidest saab lisaks Rootsile välja tuua ka Soomet, kus surugaasi hinnaks on 1,21 ja biogaasil 1,34 eurot kilo kohta.
Teiste Euroopa riikide CNG hindade kohta leiab infot siit.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.