Gaasiautod

Kust saab Eestis kiirelt ja mugavalt gaasiauto hinnavõitu bensiini ja diisliga võrrelda?

Foto: Scanpix/Pärnu Postimees/Urmas Luik.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Üheks olulisimaks argumendiks, miks gaasiautot soetada, on asjaolu, et gaasiga sõitmine on nii bensiinist kui ka diislist tunduvalt soodsam. Muidugi tuleb arvesse võtta ka teisi faktoreid, nagu tanklate võrgustik ja ühe paagitäie sõiduulatus, kuid gaasiautoga sõitmise hinnavõidust ei saa üle ega ümber.

Selleks, et gaasiauto (nii CNG kui ka LPG) kütusekulu ja sellest tulenevat hinnavõitu bensiini ja diisliga võrrelda on olemas mitmeid kalkulaatoreid. Kõige uuem neist paistab olevat Seati eestikeelne gaasiautodele suunatud lehekülg, kus on välja toodud nii CNG tanklad (ainult Eesti Gaasi omad) ning ka Seati pakutavad TGI mudelid.

Kuid kindluse mõttes on alati mõistlik kasutada mitut allikat, kuna nii CNG kui ka LPG kütuse hinnavõidu arvutamiseks on olemas mitu erinevat moodust.

Gaasi- ja teiste kütuste hinnakalkulaatoreid leidub meie internetiavarustes päris mitmeid. Alati tuleb muidugi jälgida, millise gaasiga on tegu – enamik kalkulaatoreid ja teenusepakkujaid on suunatud autogaasile ehk LPG-le.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.