Gaasiautod

Kust saab ülevaate Eestis asuvatest gaasitanklatest?

Foto: kuvatõmmis/Google Maps.

Gaasiautode omanikud peavad oma sõiduki tankimist tõenäoliselt rohkem planeerima kui tavakütusel sõitvad autojuhid. Kui vaid neli aastat tagasi sai Eestis surugaasi tankida vaid viies tanklas, siis tänaseks on olukord tunduvalt paranenud.

Toome välja neli kohta, kust saab Eestis asuvate gaasitanklate asukohti järele vaadata.

Google Maps

Toksides Google Mapsi otsingusse “CNG tankla” või “LPG tankla” kuvatakse kahjuks vaid osa olemasolevatest tanklatest. Näiteks CNG gaasi kohta annab Maps vaid seitse vastet, kuigi tegelikkuses on tanklaid kaks korda nii palju.

Eesti Gaasi koduleht

Veebilehelt gaas.ee leiab 11 Eesti Gaasi surugaasi tanklat ehk pea kõik, mis Eestis olemas on. LPG gaasi pakkuvaid tanklaid Eesti Gaasi kodulehelt ei leia.

NGVA Europe

CNG ja LNG gaasi pakkuvate tanklate leidmiseks võib kasutada ka Euroopa naturaalse ja biogaasi assotsiatsiooni ehk NGVA Europe kaarti, kus on olemas (osaline) informatsioon Euroopa riikide gaasitanklate kohta.

Eesti kohta on näidatud 14 surugaasi tanklat, samas kui Lätis ei paista selle kaardi järgi ühtegi säärast tanklat asuvat.

Gaznet

Suurima ülevaate Eesti gaasitanklatest saab Gazneti kodulehelt. Lisaks 14-le maagaasi tanklale on välja toodud ka 71 vedelgaasitanklat.

Biometaan.info

Veebilehelt biomeetan.info peaks leidma nii kõik Eesti senised CNG-tanklad (15) kui ka need, mis alles valmimas või planeerimisfaasis.

Balti Biometaani kodulehekülg

Ülevaate Eestis asuvatest CNG ja CBM tanklatest saab ka Balti Biometaan OÜ koduleheküljelt, kus on lisaks tanklakaardile mainitud ära ka lähiajal avatavad tanklad.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.