Gaasiautod

Lihtne juhend: kuidas tankida gaasiautot?

Fotod: Geenius.

Auto maagaasiga tankimine erineb bensiini või diisli tankimisest eelkõige seepärast, et tegu ei ole vedela ainega, vaid suru all hoitud gaasiga. Sellest hoolimata on protsess tegelikult üsna lihtne, kuid esimest korda tankides tasub siiski hoolega juhiseid jälgida.

Tankla leidmine

Gaasitanklate leidmiseks on mitu erinevat võimalust, millest kirjutasime pikemalt selles loos. Tõenäoliselt jäävad gaasiautode omanikele kõige sobivamad ja lähemad tanklad esimeste sõidukuude jooksul meelde ning kaardiga tuleb konsulteeruda uude linna sõites.

Tõsi on see, et gaasiautoga pikematele sõitudele minnes tuleks ikkagi natuke eeltööd teha ehk vaadata välja, kus täpselt sihtkohale lähimad gaasitanklad asuvad.

Tankimine

Nagu öeldud, siis on gaasiauto tankimise protsess tegelikult üpris tavapärane. Esimese asjana tuleb automaati pangakaart või sularaha sisestada ning tankur valida. Seejärel tuleb gaasipaagi otsikult plast- või kummikate eemaldada ja püstol otsikule külge panna.

Kliki pildil, et seda täissuuruses näha.Foto: Geenius.

Püstoli fikseerimiseks tuleb selle küljes olev kang ehk fiksaator keerata noolega näidatud suunas ning tankimisega võibki alustada. Tankimise alustamiseks tuleb vajutada tankuri küljes olevat rohelist nuppu. Punase nupuga saab tankimise lõpetada, kui selleks peaks enne paagi täitumist vajadus tekkima.

Tankimise lõppedes tuleb fiksaator jälle vastupidises suunas pöörata ning püstoli küljes olevat liigendit – metallist “kraed”, mida pildil näha – enda poole tõmmata, et püstol vabastada. Sellega ongi gaasi tankimine lõpetatud.

Selle raha eest sai sõita umbkaudu 300 kilomeetrit. Tankisin rohegaasi, mis on tavalisest maagaasist neli senti kallim.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.