Gaasiautod

Millal tasub minna gaasiseadet hooldama?

Foto:Shutterstock.

Gaasiseadmete paigaldamine järelturul on tänapäeval väga kättesaadavaks ja võimalikuks tehtud, ent sarnaselt kogu muu tehnikaga tuleb ka neid hooldada. Toome siinkohal välja, millised on levinumad gaasiseadmete hooldusega seotud faktid.

Pärast gaasiseadme paigaldamist on tavaliselt ette nähtud esimene hooldus umbes 1000-2000 kilomeetri läbimise järel. Sealjuures tehakse põhjalik kontroll nii gaasiseadme komponentide kinnitustele kui ka seadistusele ning vaadatakse üle, et lekkeid poleks.

Seejärel soovitatakse teha regulaarseid kontrolle keskeltläbi 15-20 000 kilomeetri läbimise järel. Nagu ka esimese hoolduse puhul, kontrollitakse lekkeid ja komponente, ent lisaks teostatakse ka gaasilise faasi filtrite vahetust ning vedelgaasi filtri vahetust.

Tavaliselt teevad gaasitöökojad märke ka auto hooldusraamatusse. Kui kilometraaži lugeda ei jõua, siis on üldlevinud reegliks auto ülevaatamisele viia korra aastas.

Suurema, näiteks juba 50 000 ühiku suuruse kilometraaži korral uuritakse põhjalikult läbi aurusti soojendusvoolikud, gaasilise faasi voolikud, gaasipihustid ning vahetatakse välja aurusti membraanid. Mõned hooldustööd sõltuvalt ka gaasiseadme põlvkonnast.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.