Gaasiautod

Mis põhjustas Saaremaal gaasitankla lekke?

1. augustil lekkinud LPG tankur.Foto: Geenius.

Möödunud neljapäeval jõudis meieni info, et Saaremaal Kuressaares lekib Alexela autogaasi tankur. Tänaseks on teada, et lekke oli väikesemahuline ning inimestele ohtu ei kujutanud.

“Lekke põhjustas tõrge aurutagastusklapi töös,” ütles AS Alexela juhatuse liige Aivar Räim. “Leke oli väikesemahuline ning selle vahetu mõjuulatus oli gaasitankuri vahetu ümbrus, kaugemale võis levida hajunud gaasi lõhna.” Peale leket on tankla Räime sõnul Alexela tehnikute poolt üle kontrollitud, et tagada tankuri edasine ohutu kasutamine.

Gaasitankla lekke puhul kerkib tahes-tahtmata üles küsimus, et kas sellised lekked võivad ka inimestele ohtlikud olla. Räime sõnul ei kujuta surugaasi (CNG) ega autogaasi (LPG) lekkimine inimesele otsest ohtu, kuid võib suurendada teatud riske.

“Gaasitankurite lekete puhul on kõige ohtlikum stsenaarium, kus toimub lekkimine, mida ei suudeta operatiivselt peatada, ning lekkinud gaas süttib,” sõnas ta. “Kuressaare juhtumi puhul lekke väikese mahu ning gaasi hajumise tõttu süttimisohtu ei tekkinud,” kinnitas Räim ja lisas, et avatud keskkonnas ei ole gaasi lekked inimestele ja keskkonnale ohtlikud.

Samuti tunnevad inimesed lekke korral gaasi lõhna seetõttu, et lekete avastamiseks on gaasile lisatud spetsiifiline lõhn.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.