Gaasiautod

Mitsubishi veokiosakond esitles uut CNG ideeveokit

Foto: Mitsubishi Fuso.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Kommertssõidukite tootja Mitsubishi Fuso esitles aprillis surumaagaasil sõitvat ideeautot Fuso FE CNG, vahendab Trucks.

Sõiduk avalikustati iga-aastasel puhta transpordi näitusel (Advanced Clean Transportation), kus autotootjad vesiniku, elektri või gaasiga sõitvaid mudeleid või uusi alternatiivkütustega seotud tehnoloogiaid.

Fuso gaasiveok kuulub liigituse järgi klass 4 veokite hulka (6,35 – 7,26 t) ning sobib tootja andmetel nii toidu ja kauba veoks kui ka ehitussektorisse. Ideeveok valmis koostöös alternatiivkütustele keskendunud ettevõttega Agility Fuel Solutions, kes varustas veoki CNG süsteemiga.

Mootoriks on Fuso FE CNG ideeveokil General Motorsi 6-liitrine V8 üksus ning koos gaasisüsteemiga on veoki sõiduulatus 306 kilomeetrit. Selleks, et kliendid gaasiveokiga kergemini harjuksid, paigaldas Fuso veokile “rõhuklapi” asemel tavalise kütusenäidiku. Samuti pandi rõhku sellele, et sõiduki kaal gaasisüsteemi tõttu liialt ei tõuseks.

Fuso ja Agility viivad nüüd läbi katseid ja turu-uuringuid, et selgitada välja järgmised sammud laienemiseks – Fuso andmetel on Põhja-Ameerikas ja Kanadas gaasisõidukitel ruumi laienemiseks küllaga. Agility võib juba aastast 2020 hakata pakkuma ka järelturu gaasisüsteemi.

Mitsubishi Fuso on 1932. aastal asutatud kommertssõidukite tootja, mis kuulub nüüd pea täielikult Daimlerile.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.