Gaasiautod

Põhja-Euroopa veokiomanikud näevad lähitulevikku gaasikütustes

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Hiljutine Põhjamaades läbi viidud uuring andis ülevaate, kuidas Rootsi ja Soome raskesõidukiparkide omanikud keskkonnaprobleemidesse suhtuvad. Tulemused olid valdavalt positiivsed, sest 82% autopargiomanikest nõustuvad faktiga, et keskkonnasäästlik mõtteviis peab olema pidev, mitte mööduv trend. Läbivaks tunnuseks oli ka arvamus, et LNG ja biogaasi peal sõitvad masinad on hetkel kõige paremad alternatiivid tavapärasele kütusele.

Hetkel soovivad 60% firmaomanikest oma veokitel kasutada biogaasi, nähes seda optimaalsema lahendusena kui elektrikütust. Ka on senised LNG ja LBG kasutuskogemused saanud piisavalt praktikat, et seda usaldusväärseks ja keskkonnasõbralikuks tehnoloogiaks pidadada.

Väiksem hind, vähem heitmeid

Kui näiteks 16-st veokist koosnev firma hakkaks kasutama diiselkütuste asemel gaasikütust, tähendaks see tohutut kasvuhoonegaaside vähenemist atmosfääris. Hetkel paiskaks samasugune autopark õhku 40-50 sõiduauto võrra süsihappegaasi.

LNG ja LBG kütuste eeliseks elektri ees on ka kütuse hind, vähesed heitmed ning pidevalt laienev tankimisjaamade võrgustik. Euroopa Liit on raskesõidukitele sättinud ka ambitsioonikad eesmärgid, lootes vähendada nende poolt õhku paisatud heitmeid 2025. aastaks 15% võrra ning 2030. aastaks 30% võrra.

Suurimaks gaasitarnijaks Põhjamaades on Gasumi nimeline firma, kellel on 40 tanklat üle Rootsi ja Soome. Lisaks neile on mitmeid teised ettevõtted suurendamas gaasitanklate osakaalu Euroopas, pakkudes umbes 6000 gaasiveokile võimalust tankimiseks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.