Gaasiautod

Raport: kõige väiksem jalajälg on surugaasiga autodel

Foto: Scanpix/Eesti Meedia/Ain Liiva.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Saksamaa autoklubi ADAC leidis uuringus, et surugaasi kütusena kasutamine on keskkonnale vähem kahjulik kui elektri või diisli ja bensiiniga sõitmine.

Uuringus käsitleti erinevate kütuste mõju keskkonnale kogu auto elutsükli vältel ning leiti, et surugaasiga (CNG) sõidukid on sellise arvestuse järgi keskkonnasõbralikumad kui bensiini-, diisel- ja elektriautod.

Joaennuemi uuringufirma poolt läbi viidud teadustöös analüüsiti ja võrreldi kõige levinumatel kütustel töötavate autode heitgaase. Sealhulgas ka sõiduki valmimisel ja taaskasutusel tekkivaid kasvuhoonegaase ning kõiki heiteid, mis tekivad ka vastavaid kütuseid tootes, olgu selleks elekter, diisel või gaas.

Lisaks süsihapegaasile võeti arvesse veel gaasikütuse metaaniheiteid (CH4) ja dilämmastikoksiidi (N2O), mis vallandub biomassi töötlemisel. Esialgu avaldatud  andmetest leitigi ADACi teatel väike üllatus: maagaasiga sõidukitel on kõige parem kasvuhoonegaaside tasakaal kogu sõiduki elutsükli vältel. Ainult elektriautol, mis sõidab 100% taastuval energial, oleks gaasiautost väiksem süsiniku jalajälg.

Autoklubi teatel on suuremahulisemat kasvuhoonegaaside raporti oodata millalgi tänavu septembrikuu lõpus.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.