Gaasiautod

Riigifirmad esitasid hanked uute gaasiautode ostmiseks

Foto: Škoda.

Maksu- ja Tolliamet ning Eesti Loto esitasid hanked uute masinate ostmiseks, mille hulgast leiab ka valiku CNG kütust kasutavaid sõidukeid.

AS Eesti Loto soovib osta viit M1-kategooria sõidukit, mille kütuseks peab olema bensiin või surugaas (CNG) ja bensiin. Täpsemalt otsitakse uusi väikekesklassi universaalkerega sõiduautosid, mis peavad kõik sama maksumusega olema.

Võimsuseks on surugaasiga masinatele esitatud nõudena vähemalt 80 kW ning ainult bensiini kütusena kasutatavatel autodel 110 kW. Turva- ja lisavarustuse osas sõidukitele kuigi erilisi nõudeid ei ole esitatud, välja arvatud autode värv, mis peab olema sinine.

Viimase nõudena peab sõidukite tarnija ostma Eesti Lotolt välja olemasolevad viis Opel Astra Sports Tourer autot, mille läbisõidud jäävad vahemikku 80 kuni 205 tuhat kilomeetrit.

MTA ostab nii CNG-universaale kui ka diisliga nelikveoliseid maastureid

Kui Eesti Loto hange mainib ka ainult bensiinikütusega autosid, siis MTA soovib osta konkreetselt 6 CNG-universaali. Lisaks gaasiautodele ostab Maksuamet veel 3 nelikveolist linnamaasturit, 5 nelikveolist maasturit, 3 väikest mahtuniversaali ja 4 tavakütusega universaali.

Surugaasiga universaale müüvad Eestis vaid käputäis tootjaid, eesotsas Volkswagen Grupi alla kuuluva Škodaga. Gaasikütusega universaalide võimsus peab hanke kohaselt olema vähemalt 95 kW või enam, veljed vähemalt 16-tollised ning teljevahe vähemalt 2620 mm.

Nelikveoliste linnamaasturite võimsuseks on nõutud vähemalt 125 kW ning kütusena peavad need kasutama bensiini. Uute nelikveoliste maasturite puhul soovitakse aga diiselmootorit võimsusega vähemalt 110 kW ning hulka patrullsõidukitele vastavat varustust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.