Gaasiautod

Scania gaasiveok võttis testiks ette 3000-kilomeetrise teekonna

Foto: Scania.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Scania LNG veok võttis möödunud nädalal ette ühe Euroopa pikimaid teekondi, mida gaasiveok läbinud on, kirjutab NGV Global.

Castellónist transporditi Scania G 410 CV veokiga 18 tonni värskeid juurvilju Stockholmi ehk 3000 kilomeetrit kaugele sihtkohta. Gaasimootoritest on Scania 410-hobujõuline üksus tootja valikus kõige võimsam – 2000 Nm väänet – ja suudab LNG-ga läbida korraga üle tuhande kilomeetri.

Kokku tegi veok kolm tankimispeatust: esimese La Junqueras, teise Nancy’s (Prantsusmaal) ja kolmanda juba Rootsis Helsingborgis. Iga peatuse vahele jäigi keskmiselt tuhat kilomeetrit.

Selline testsõit võeti ette koostöös Delta Stockiga – Hispaania ja Skandinaavia vahelisele külmutatud kaupade transpordile keskendunud ettevõttega. Eesmärgiks oli gaasiveokiga külmutatud juurvilju Hispaaniast Rootsi viia ning Delta Stocki juhataja Luis Alonso sõnul on ettevõttes juba aastaid efektiivsemat ja keskkonnasõbralikumat lahendust otsitud.

“Gaasi kilohind on 30% kuni 40% vähem kui diisli hind ning samaväärse mootori kütusekulu on samuti madalam,” ütles Alonso. “Olenevalt marsruudist ja transpordiliigist on maagaasil konkurentsieelis, unustamata, et hoolitseme ka planeedi eest.”

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses