Gaasiautod

UPS ostab heitgaaside vähendamiseks USA ajaloo suurima koguse biogaasi

UPS-i gaasitankla.Fotod: UPS.

Rubriiki toetab

Eesti Gaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Pakifirma UPS teatas, et ostab kasvuhoonegaaside vähendamise eesmärgil aastaks 2026 kokku 170 miljonit gallonit (773 mln liitrit) biogaasi. Tegu on USA ajaloo suurima biogaasi ostuga, mis peaks aitama UPS-il aastaks 2025 oma sõidukite heitgaaside hulka 12% võrra vähendada.

RNG-d (renewable natural gas) ehk biogaasi müüb UPS-ile USA ettevõte Clean Eenergy. Tänu biometaani kasutamisele peaks UPS vähendama kasvuhoonegaaside (GHG) hulka veidi üle miljoni tonni võrra. Ettevõtte teate kohaselt on see võrdne 17 miljoni puu istutamise, 228 000 auto teelt kõrvaldamise või 374 000 tonni prahi taastöötlemisega.

UPS-il on kasutusel üle 6100 CNG ja LNG sõiduki, mis saavad biogaasiga sõita. Tootja andmetel vähendatakse traditsiooniliste diisel- ja bensiinikütuste hulka alternatiivkütuste – sh nii biogaas kui ka biodiisel – arvelt üle 22%.

2014. aastast on UPS kasutanud oma sõidukites üle 127 miljoni liitri biogaasi, mis tähendab, et järgnevatel aastatel kasutab ettevõte aastas rohkem taastuvat gaasi kui viimase viie aasta jooksul kokku. Firmal on 12 osariigis kokku 18 tanklat, kust on võimalik biogaasi tankida.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.