Gaasiautod

USA biometaani sektorile seati aastaks 2050 ambitsioonikas eesmärk

Foto: Scanpix/Reuters/Mike Blake.

USA Taastuva Maagaasi (RNG) Koalitsioon tegi sel nädalal teatavaks uue ambitsioonika eesmärgi koguda ja taaskasutada aastaks 2050 üle 43 000 asukohas üle Põhja-Ameerika metaani, mis muidu atmosfääri pääseks.

Organisatsiooni teatel on USAs ja Kanadas üle 4400 prügila, 19 000 suurfarmi ja 20 000 reovee, toidu- ja põllumajandusjäätmete töötlusjaama ja asukoha, kus orgaaniliste materjalide lagunedes metaan atmosfääri pääseb.

“See on rohkem kui äriline võimalus. Meil on moraalne vastutus, mistõttu alustame uue RNG Koalitsiooni initsiatiiviga koguda, kontrollida ja taaskasutada aastaks 2050 üle kogu Põhja-Ameerika toodetud metaani, vahe-eesmärkidega aastateks 2030 ja 2040,” sõnas David Cox, RNG Koalitsiooni kaasasutaja ja tegevdirektor.

Jätkusuutliku metaani kogumise ja taaskasutamise ajakava (SMART) teadaanne tuleb alles hiljuti 2025. aastaks taastuva maagaasi sektorile seatud eesmärkide ületamist – viis aastat graafikust ees.

Nimelt kutsusid 2015. aasta biogaasi (RNG) konverentsil RNG Koalitsiooni kaasasutajad tööstust üles aastaks 2025 biometaani tootmisjaamu kahekordistama ehk tollasega võrreldes nende arvu üle saja tõstma. Tänaseks on Põhja-Ameerikas töös 110 biogaasi tootmisjaama, mis on võrreldes 1982-2014 aastate vahel ehitatud 41 jaamaga märkimisväärne tõus.

“Taastuva maagaasi sektor on valmis olema osa globaalse soojenemise lahendusest. Läbi SMART initsiatiivi teeb RNG tööstus koostööd valitsusega, MTÜ-de, ühingute, ülikoolide ja laiemalt era- ning avaliku sektori osadega, et luua tegevuskava kogumaks ja taaskasutamaks metaani 43 000 orgaaniliste jäätmete asukohast üle kogu Põhja-Ameerika aastaks 2050,” sõnas Johannes Escudero, RNG Koalitsiooni kaasasutaja ja tegevjuht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.