Gaasiautod

Volkswagen arendab süsinikuvaba tuleviku jaoks CNG sõidukeid elektriautodega käsikäes

Valik Volkswagen Grupile kuuluvatest CNG mudelitest.Fotod: Volkswagen.

Hoolimata üha kasvavast elektrifitseerimisest on Volkswagen Grupp võtnud paralleelselt eesmärgiks ka surugaasiga sõidukite osakaalu suurendamise. Lähitulevikus peaks Volkswagen Grupile kuuluv CNG mudelivalik suurenema juba 19 sõidukini.

Hetkel on Volkswagen Grupi mudelivalikus kokku 17 CNG mudelit, millele lisanduvad peagi Škoda Scala ja Škoda Kamiq. Volkswagen, Seat, Audi ja Škoda pakuvad CNG sõidukeid kokku pea kõikvõimalikes sõidukiklassides, alustades väikestest linnaautodest kuni linnamaasturite ja Audi premium-klassi mudeliteni.

Uutes CNG mudelites – nagu näiteks Polo TGI ja Golf TGI – on bensiinipaagi suurust vähendatud ning lisatud kolmas surugaasipaak. Samuti on tootja andmetel Golf TGI ja Golf Variant TGI (96 kW) mootorid CNG kasutamiseks optimiseeritud ja võimaldavad eriti madalat kütusekulu ning isegi madalatel pööretel suuremat võimsust.

“Surugaasil on alternatiivsete jõuallikate strateegias oluline roll mängida,” ütles Volkswageni CNG osakonna juht Stephen Neumann ja lisas, et CNG ja elektrifitseerimine käivad käsikäes. “See on piisavalt tõestatud, kohe saadaval, efektiivne ja kulutõhus,” ütles ta.

“Biometaani või e-gaasiga tankimine tähendab isegi paremat CO2 tasakaalu. Biometaani toodetakse orgaanilistest jäätmetest, samas kui e-gaasi toodetakse üleliigsest rohelisest elektrist. Mõlemaid saab kergelt gaasivõrgustikku sööta ja mistahes koguse fossiilse maagaasiga segada,” selgitas ta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.