Gaasiautod

Volkswagen: Gaasiautodega ei juhtu veel aastaid midagi, sisepõlemismootoreid toodame veel kauem

Nii uus Golf kui ka Caddy tulevad CNG mootoriga.Foto: Volkswagen.

Volkswagen võib küll lõpetada uute gaasikütust kasutavate mudelite tootmise, kuid müügilt ei kao brändi gaasiautod veel niipea.

Nimelt sõnas Volkswageni Baltikumi avalike suhete juht Aleksandra Kostyukovich, et kuigi gaasiautode arendamine lõpetatakse, jätkatakse müügiga endiselt. “Kuu lõpus toome müügile uue Golf 8, mis saab olema saadaval CNG mootoriga kuni mudeli eluea lõpuni,” kinnitas ta.

“Reaalsuses ei juhtu gaasiautodega pea kümnendi vältel veel midagi,” lisas avalike suhete juht.

Kuigi praegu ei tea keegi päris täpselt, kaua uut Golfi müüakse ja millal Golf 9 võiks turule jõuda, ütles Kostyukovich, et tõenäoliselt ei juhtu see enne aastat 2027. Seni saab CNG mootoriga Golfi Eestis osta ja sama käib tegelikult ka uue Caddy 5 kohta.

“Uus Caddy 5, mis tuuakse Baltikumis müügile 2020. aasta lõpus, tuleb samuti CNG mootoriga,” ütles Kostyukovich.

Praeguste gaasiautode omanikke puudutab kindlasti ka see, kui kaua Volkswagen oma gaasisõidukitele hooldust pakub. Selles osas pole Kostyukovichi sõnul ühtegi tähtaega paika pandud: “Jätkame oma klientide sõidukite hooldamist nii kaua kui vajalik.”

Volkswageni pikaajalisemate plaanide kohta uurides selgus, et tootjal on küll plaanis sisepõlemismootorite arendamine tulevikus lõpetada, kuid seda alles mitmekümne aasta pärast.

“Nagu juba varem teatavaks tehti, liigume aeglaselt sisepõlemismootorite arendamisest eemale. Ennustuste kohaselt jõuab viimane meie arendatud sisepõlemismootor turule 2040. aastal. Seega on aega veel palju ja Volkswagenilt saab tulevikus mitmeid tavamootoreid näha,” selgitas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.