Gaasiautod

Volkswagen: uusi gaasiautosid ei arendata, aga osta saab neid pikalt

Foto: Auto24.ee.

Teisipäeval kajastas Autogeenius uudist, et Volkswagen Grupp lõpetab gaasiautode tootmise.

Uudise peale võttis meiega ühendust Volkswageni Baltikumi avalike suhete juht Aleksandra Kostyukovich, kes soovis selgitada uudisega seotud tagamaid. Avaldame Volkswageni kommentaari täies mahus.

“Volkswageni kaubamärgi ametliku esindajana Baltikumis tahame rõhutada, et CNG mootoritega Volkswageni sõidukid on jätkuvalt saadaval nii ostmiseks kui ka tellimiseks.

Praegusi ja juba turule sisenemiseks ettevalmistatud CNG mudeleid, sealhulgas hiljuti välja antud Golf 8, toodetakse ja müüakse jätkuvalt nende tootmisaja lõpuni. CNG mootorite teenindust ja hooldust pakutakse samuti kogu sõiduki elutsükli vältel.

Sellegipoolest ei arendata CNG-tehnoloogiat enam edasi. Seega ei arendata ega lansseerita edaspidi ühtegi uut CNG-mootorit.

Pikemas perspektiivis väheneb sisepõlemismootoritega mudelite arv ning samal ajal laiendatakse elektrisõidukite valikut. Vaid e-mobiilsuse kontseptsiooni rakendamisel saame saavutada Pariisi kliimakokkuleppe eesmärke. Hiljemalt 2050. aastaks muudame oma sõidukid ja kogu ettevõtte süsinikneutraalseks.”

Seega paistab, et hetkel müügil olevate CNG mudelite kadumise pärast ei pea veel mõnda aega muretsema ning surugaasiga mudelite soetamine on endiselt igati võimalik. Küll aga ei ole oodata ühtki uut Volkswageni gaasiautot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.