Goodwood Festival of Speed

Autogeenius Goodwoodis: ma saabusin, ma nägin ja ma nutsin

McLaren Speedtail on briti automargi alal pigem tavaseisuses. Lavale on tõstetud uus McLaren GT.

Rubriiki toetab

Parimad WRC koefitsiendid
100€ tasuta panustamiseks
Alusta!

Bucket-list – inglisekeelne väljend, mis eesti keeles võiks olla näiteks lusikaheite-nimekiri. Inglise keelne väljend tuleb ühendist kicking the bucket.

Asjad, mida tahad teha enne, kui lusika nurka viskad, koosta varna riputad, koivad sirgu ajad või viimase rehnuti teed (eestlastel on neid ütlusid sadu).

Mõni tahab hüpata langevarjuga, teine jällegi merepõhja sukelduda, kolmas tahab panna maha pika kile, selle meega üle valada ja siis suure hooga seal peal palja kõhuga liugu lasta. Teate küll, tavalised asjad.

McLaren F1, Ferrari F40 ja Lamborghini Miura. Igast ajastust on kohal kõige kõvemad tegijad.

Minu lusikaloetelu pole väga pikk, aga üks asi oli seal ammu kirjas – külastada Goodwood Festival of Speed’i Inglismaal. Sest see on KÕIK, mis automaailmas ägedat – superautod, võidusõiduautod, kihutamine, show, ajalugu, festival. Vähemalt nii ma arvasin.

Ma jõudsin täna kohale. Alustasin kl 3 öösel perega Ateenast, maandusime Riias, soovisin oma perele head koduteed ja istusin Londoni lennule. Laenutasin auto, sõitsin VALEL pool teed 1,5 tunni kaugusele Chichesteri kanti ja kaotsin mõistuse.

Uus Land Rover Defender on peagi avalikuks saamas. Goodwoodis saab uudistada selle kamuflaažiga kaetud versiooni.

Auto parkisin tavalisse parklasse ja mu kõrval seisis eelmise põlvkonna Ford GT. Niisama, keset heinamaad. Isegi tavaparklas oli rohkem eksoote ja klassikuid, kui Eestimaa pinnal eales nähtud on. Aga siis on veel eraldi parkla neile, kes oma erilist autot rohkem on nõus näitama.

Fragment pealtvaatajate parklast.

Sisenesin festivalialale ning mul ei ole piinlik tunnistada – ma läksin täiesti lapselikku õhinasse. Ma arvan, et võib olla isegi nutsin. Sisemuses muidugi, õnnest. Telefonil oli akut napid 33% ja ma lihtsalt klõpsisin suvaliselt kõiki ja kõike. Sest tundus, et see on uni ja kohe kõik pakivad end kokku ja lähevad ära.

Kavatsen täna õhtul end käsile võtta, rahuneda, teha kohalikus pubis üks pint ja siis luua mingi süsteem, sest plaanin Autogeeniuse veergudel nelja festivalipäeva peamised emotsioonid ja pildid ka teieni tuua. Siin toimub ülemõistuse palju asju.

Porschel on väljas väga suur valik sõidukeid, lisaks tehakse soovijatele heinamaal maasturitega väga kiiret lõbusõitu.

Ma tean, kellegi teise reisipildid ja -jutud on valdavalt jube tüütu asi. Aga ma luban, püüan olla mõistlik, galeriid jätta alla 100 pildi ja ülivõrdeid kasutan ainult igas teises lauses. Rõhutan – ma püüan!

Aga püsige kanalil, sest mine tea – äkki ma viskan isegi mõne nalja või toon päevavalgele mõne isikliku seiga või saladuse?

Kindlasti hoidke lahti ka Goodwoodi live-ülekanne, kus saab vaadata mäkketõusu sõite ja intervjuusid.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.