Autogeenius Goodwoodis: mida täpselt sisaldab selle aasta teema “Speed Kings – Motorsport’s Record Breakers”

Rubriiki toetab

  • Parimad WRC koefitsiendid
  • 100€ tasuta panustamiseks
  • Alusta!

Goodwoodis on igal aastal erinev teema, millele on festivali fookus keeratud. Sellel aastal on selleks kiirus ja rekordid. Mida see sisuliselt, publiku jaoks tähendab?

Külastajatele on kokku pandud väga kvaliteetne ja sisukas kogumik, kus on selle aasta fookusteema jagatud 24ks erinevaks alajaotuseks. Nende juurde omakorda on välja toodud kõikide osalevate autode pildid, andmed ja lühitutvustus.

Kõiki teemasid ei hakka välja tooma, aga toome mõned näited.

Informatiivne kataloog aitab festivali paremini jälgida ja lisaks on korraliku raamatu mõõtu ja sobib hästi ka riiulisse.

Varased kiirusrekordid

Siia alla kuuluvad sõidukid, mis loodi vaid ühel eesmärgil – tippkiirus. Siia kuulub näiteks 27,1-liitrise mootoriga BABS aastast 1926 (275 km/h), kui ka 0,7-liitrine Riffard Renault Tank aastast 1956.

125 aastat maanteevõidusõite

Selles kategoorias tähistatakse kestuvssõite, mida tehti avalikel teedel ning sõidukid on siin vaatamiseks juba 20. sajandi esimestest aastatest. Margid, mida enam ei eksisteeri. Autod, mida müüakse nüüd vaid oksjonitel ja kallilt. Tootjad, kes tänase päevani tegutsevad.

“Catch my drift” ehk “Libise läbi”

Goodwood ei ole vaid ajalugu ja klassikud. Eraldi ala ja teema on ka näiteks driftiautodel. Laialdasemalt tuntum ilmselt Ken Blocki Hoonitruck ja Ferrari mootoriga Toyota GT86.

125 aastat Mercedest mootorispordis

9,2-liitrine Mercedes aastast 1903, legendaarne W125 ja “Blitzen Benz”, mis sõitis juba 1911. aastal 228 km/h. Järgnevad vormelid, DTM autod ja Le Mans.

Suur monstrum kannab nime SSKL Avus Streamliner ja on viimane auto, mille Ferdinand Porsche Mercedeses töötades disainis. Tippkiirus ligi 200 km/h.

Ülimad ralliauto

Audi Quattro A2, Peugeot 205 T16, Lancia Delta HF Integrale, Subaru Impreza WRC. Kas peab rohkem midagi ütlema?

Okei, Ford Fiesta WRC, Volvo 240 ja KaMaz 43509 K. Mis see viimane on? Ligi 1000-hobujõuline Dakari ralliks ehitatud veok (muidugi Red Bulli oma).

Mäkketõusu staarid

Spordiala, kus peamised auhinnad jagatakse Pikes Peak tõusul, aga oluline on ka väike Goodwoodi võistlus.

Bugatti Type 53 aastast 1930 ja Volkswageni ID.R, mis läheb sel aastal jahtima ka Goodwoodi rekordit, olles hiljuti purustanud nii Pikes Peaki üldise kui ka Nürburgi elektriautode rekordi.

Volkswageni ID.R on auto, mida ilmselt saabki häälestama jääda.

Michael Schumacher 50

Palju pole vist kommenteerida vaja. Erinevad vormelid, millega Schumi on oma tähelendu teinud.

Geeniuste looming

Elektriautode pealtung on näha ka mootorispordis. Kohal on nii Roborace isejuhtiv auto, Jaguar I-Pace võistlussõiduk, kui ka esmakordselt näidatav Extreme E. Tegu on 2020. aastal esmakordselt tpimuva elektriautode off-road võistluse jaoks tehtud sõidukiga.

Aston Martin ja Porsche 917

Need pole küll ühe teemana, vaid eraldi, aga mõlema puhul on väljas kümneid erinevaid autosid ja versioone, mille muidu nägemiseks peaks ilmselt külastama väga palju erinevaid muuseume.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.