Goodwood Festival of Speed

Autogeenius Goodwoodis: need 13 pilti näitavad, kuivõrd eriline õhkkond festivalil valitseb

Elukvaliteet.

Rubriiki toetab

  • Parimad WRC koefitsiendid
  • 100€ tasuta panustamiseks
  • Alusta!

Festival on läbi, aga kokkuvõtete aeg alles algab. Kõike näha, külastada ja nautida ning samal ajal ka kohe lugusid kirjutada ja galeriisid jagada, ei osutunudki nii lihtsaks, kui ma lootsin (vaata eelmisi lugusid SIIT).

Igatahes on üks suurimaid plusse Goodwoodi kiirusfestivali õhkkond. Lõputult sõbralik, autokultuuri austav ning väärikas. Alltoodud mõned tabamused annavad läbi inimeste loodetavasti edasi seda õhustikku, mis nelja päeva jooksul valitses.

Päisepildil on esimese festivalipäeva lõpp ühes parklas. Kõik on lahkunud, vaid kaks härrat naudivad õhtut koos toidu ja oma Rolls-Royce’iga.

Lõbus härra, kellelt pildi tegemiseks luba küsides ta kõigepealt ajas kulmud kõrgele ja küsis siiralt: “Miks küll?”. Kui ma selgitasin, et ta näeb, eriti sellel taustal, väga stiilne välja, siis muidugi nõustus.

Ilus nädalalõpp. Tuled sõpradega festivalile, teed oma vana võidusõidukaga paar mäkketõusu – vot, elukvaliteet. Võtaks ju endalgi suu naerule. Vasakul Marco Cajani, kes on endine võidusõitja, kollektsionäär ja kuulsa Alfa Romeo klubi Scuderia del Portello juhtfiguur.

23,9-liitrise W12 mootoriga Napier-Railton, mis sõitis 1935. aastal kiirusega 230 km/h. Pane sinna sisse istuma üks tänapäevane preili, selgita, kuidas see auto töötab ja nalja on kõigil palju. Festival, mitte muuseum.

“Pagan küll! Ma suudan selle Porsche 935 mäest üles lennutada nii, et tulejutt taga, aga kus kohas need GIFid asuvad, seda ei suuda leida.” (tõenäoliselt on pildil John Fitzpatrick)

Olen kindel, et see laps mäletab festivalilt vähemalt ühte autot ja see on Batmani oma. See rõõm ja siiras usk, et kuskil siin liigub keebis kangelane, oli väga kena vaatepilt.

Kui sa oled rikas, ilmselt sõidad Lamborghiniga ja pääsed selle automargi VIP-alale, siis välimus peab olema ka vastav. Klassikaline, stiilne ja samahästi sobib Lamborhini Miura kui ka Uruse rooli.

Su ema (või sugulane/sõber) on Katarina Kyvalova, kes sõidab Bentley 4,5-liitrise ülelaadimisega võidusõiduautoga aastast 1929 ning võtab su sõidule kaasa. On põhjust eluga rahuloluks.

Üks ajaloo edukamaid vormeleid McLaren-Honda MP4/4, millega on sõitnud Ayrton Senna. Sina istud seal sees ja roolid seda stardialale. See härra (võib olla tuntud inimene?) oli igatahes väärikuse kehastus. Selg sirge nagu joonlaud, naeratas soliidselt kõigile, aga ei rääkinud. Näha, et ta hindas oma istekoha tähtsust.

Tuhanded inimesed platsil ja sinu ning su kolleegide töö on nad õigel ajal eest ära vilistada, et autod saaks stardialale ja tagasi boksi sõita. See nõuab stiili ja väärikust ning oskust end maksma panna. Kas sa oleks valmis seda härrat mitte kuulama?

Nimi on Block. Ken Block.

Ralliraja ääres kohtas miskipärast kõige rohkem prantslasi. Mis nende nelja härra vaidlusteemaks oli, ei tea, aga vaidlus oli igatahes tuline. Võib olla arutasid nad lihtsalt, et kas minna kohvile või on veel vara. Igal juhul tundus, et tegu oli sõpruskonnaga, kes veetsid nädalalõppu automaailmas.

Autoüritustele sagedasti omast “beibetamist” Goodwoodis väga palju ei olnud. Pigem oli näha boksides väga palju naisterahvaid, kes võisid sulle rääkida põhjalikult uuest BAC Monost või Aston Martini sõidukitest. See “Wacky Races” multikategelane tegutses lastealal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.