Hea nipp

3 nippi, mis aitavad auto ülalpidamiskulusid vähendada

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Auto soetamine pole üldjuhul odav lõbu. Lisaks sellele, et ost on vaja finantseerida, tuleb arvestada ka selle omamise aja jooksul hooldamiseks vajalike väljaminekutega. Selleks, et viimase pealt veidi kokku hoida, tasuks allolevaid nippe kaaluda.

Küsi remondi- ja hooldustöödeks pakkumisi

Kui auto vajab hooldamist või katki läinud jupp vahetust, tasub võimalusel kaaluda erinevaid remondikohti. Üldjuhul on margiesindused kallimad teenusepakkujad kui muud kohad. Kui autol on garantii läbi, siis pole esinduses käimine hädavajalik ega ka soodsaim variant.

Seepärast tasuks veidi ringi vaadata, uurida internetist ja küsida sõpradelt erinevate töökodade soovitusi. Seejärel aga eraldi päring konkreetse töö kohta lasta teha ja nii soodsaim teenindus välja valida.

Alati muidugi ei pruugi soodsaim tähendada parimat kvaliteeti, seepärast tasuks hooldustöid proovida ka mujal teha ja nii parima hinna ja kvaliteedisuhtega teenindus leida.

Diagnoosi ise vigu

Uutematel autodel on võimalik erinevate vigade diagnoosimiseks ajule ligi pääseda. Tavaliselt tehakse selliseid veaotsinguid spetsiaalsete seadmetega remonditöökodades. Teoreetiliselt on võimalik endale samasugune seade ka ise soetada, kuid nende hinnad on väga kallid. Siiski on olemas ka soodsam lahendus.

Nimelt on võimalik soetada veakoodide lugeja, mille abil neid ise lugeda saab. Seade ühendatakse autos diagnostika pesasse ning üle wifi või Bluetooth võrgu saab vastava rakenduse kaudu oma nutiseadmes neist ülevaate.

Nii oskad ise paremini kursis olla võimaliku remonti vajavad veaga ning vähendad riski, et töökojas hoopis muid juppe vahetama hakatakse.

Tee lihtsamad asjad ise

Iga väiksema remondi- või hooldustööga ei maksa ka esimese hooga kohe töökotta tormata. Kojameeste vahetamine, klaasipesuvedeliku lisamine, tulede pirnide vahetus või rehvivahetus on kõik sellised tööd, mida saab ka ise teha.

Internet on täis mudelipõhiseid õpetusi ja videosid, mis aitavad konkreetse auto jaoks vahetamiseks vajalikud sammud selgeks teha.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.