Hea nipp

3 trikki, millega automüüjad sind rohkem kulutama meelitavad

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Uue auto soetamisel on oluliseks vahemeheks autosalongi müügimees ning tema oskus edukalt tehing lõpule viia. Selle jaoks kasutatakse aga erinevaid taktikaid ja nõkse, millest ostjal ei pruugi aimugi olla. Endine automüüja paljastas CNBC-ile, milliseid trikke sellistel puhkudel kasutatakse.

Suurema müügituluga auto soovitamine

Paljudel juhtudel võib esindusse jõudes tekkida olukord, kus müügimees soovitab hoopis teistsugust masinat, kui oli algselt plaanis soetada. Näiteks proovitakse maha müüa oluliselt kallim sõiduk maksimaalse müügitulu teenimise eesmärgil.

Selle vältimiseks on oluline enne enda jaoks selgeks teha ja valmis mõelda, mida täpselt uuelt sõiduvahendilt oodatakse – kütusekulu, ruumikus, lisafunktsioonid ja muu.

Kõige kindlam on enda jaoks paika panna kindel hinnavahemik ning sellest kinni pidada, ükskõik, mida müügiinimene väidab näiteks kuumakse osas (vt. punkti 2). Alati tuleb arvestada, et uue auto soetamisel lisandub auto hinnale ka muid kulutusi.

Osamaksete hinnale keskendumine

Paljudel juhtudel välditakse auto ostusummast rääkimist ning keskendutakse eelkõige kuumaksetele. Nii tundub kliendile hind väiksem. Samuti antakse võimalus liisida autosid pikemaks perioodiks kui 5 aastat või 60 kuud, mis näiliselt samuti kuumakse suurust vähendavad.

Kõige kasulikum on siiski makseperioodi hoida nii lühikesena kui võimalik, sellisel juhul on kogusumma pealt makstav intress ka väiksem.

Ebavajalike lisade kaela sokutamine

Müügimehed üritavad klientidele ka erinevaid lisavalikuid auto ostul maha müüa. Selleks, et enda jaoks ebaoluliste lisade eest mitte peale maksta, tuleks enne täpselt järgi mõelda, milliseid lisasid soovitakse ja milliseid mitte. Paljudel juhtudel võivad need juba valitud sõiduki varustuses sees olla.

Näiteks kärukonks. Seda saab alati ka hiljem paigaldada või kui sa tegelikult ei näe, et sa lähiajal haagist vead, siis kas on mõtet igaks juhuks osta? Sama lugu on rehvidega. Esindusest on rehvide soetamine peaaegu kõige kallim koht. Ühtepidi on mugav see liisingumaksesse ära peita, aga soodsamalt saaks ilmselt ise rehve otsides.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.