Hea nipp

4 eset, mis igas autos talvele vastu minnes olemas võiksid olla

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Pime aeg on kätte jõudnud ning ega lumesajudki kaugel ole. Selleks, et oma auto ootamatuteks olukordadeks sel perioodil ette valmistada, on mõistlik vajalikke vahendeid oma autosse aegsasti valmis varuda. Jagame soovitusi, mis selleks puhuks olemas võiks olla.

Käivitusabi

Temperatuuride langus ning kõikumine on külmal perioodil üheks mureallikaks, millega tihti autojuhid rinda peavad pistma. Vana aku annab tavaliselt endast märku just sellel perioodil.

Selleks, et olukorda ennetada ning tühja aku tõttu sõidud tegemata jätta, on hea autos hoida Käivitusabi. Sellised seadmed maksavad kohati isegi vähem kui 100 eurot, aga nendega saab mõnel puhul lisaks auto käivitamisele laadida ka telefoni või sülearvutit.

Jääsulataja

Kuigi enamikel autojuhtidel on jäätunud klaaside vastu võitlemiseks olemas kaabits, ei pruugi jää eemaldamine minna paljudel juhtudel kuigi tõhusalt. Siis tuleb aga appi spetsiaalne jääsulatusvedelik, mida saab soetada pea igast autopoest.

Selle abil saab kiiresti jää sulatatud, lisaks sisaldavad paljud neist ka lisaaineid, mis takistavad uuesti jää tekkimist. Kuna vedelikku kulub võrdlemisi palju, siis see on hea abiline väga raske ja paksu jää eemaldamisel või kui on väga kiire. Kraabitsat asendama seda pole mõistlik võtta.

Klaasipesuvedelik

Talvist klaasipesuvedeliku varu on alati mõistlik autos hoida. Põhjuseks on see, et lumelörtsistel teedel võib kellegi taga sõites nähtavus väga kiiresti kaduda ja ilma pesuvedelikuta hõõrud kogu selle sodi lihtsalt ühtlaselt laiali, aga nähtavus ei parane.

Veendu, et tegu on ikka talvise pesuvedelikuga ja sellele tasuks juba enne miinuskraadide tulekut mõtlema hakata.

Tagavara pirnid

Uusi pirne minnakse tavaliselt ostma siis, kui eelmised on oma töö lõpetanud. Tihti juhtub see aga kõige ebasobivamal hetkel. Seega on mõistlik ette mõelda ning järgmine kord 1-2 pirni rohkem osta. Nii oled alati valmis, kui pimedal taliteel pirn oma töölepingu lõpetab.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.