Hea nipp

4 lihtsat tõde auto eest hoolitsemiseks

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Selleks, et sinu neljarattaline sõber kõik sõidud tehtud saaks, tuleb tema eest ka hoolt kanda. Vigade ignoreerimine ja vähene hooldamine võivad lisaks ka pikemas perspektiivis kahju teha.

Pööra tähelepanu hoiatustuledele

Mootoritule põlema süttimine armatuuris viitab tõenäoliselt mõnele tõsisemale põhjusele, mida kindlasti peaks uurima. Mida kauem sellise sõidukiga liikled, seda suuremaks võib kahju lõpuks kujuneda.

Sama lugu on ka muude hoiatustuledega. Alati tasub nende põhjused lasta tuvastada, sest hullemal juhul võivad neid tekitanud vead ohustada ka sõitjate turvalisust.

Pea kinni hooldusvälpadest

Auto kuluosadele on ette nähtud teatud eluiga, mille järel nende vahetus tuleks ette võtta. Sellest mitte kinni pidamine võib halvemal juhul sõitja tee äärde jätta või liikluses ohtliku olukorra põhjustada.

Õlivahetuse välpadel tasuks kindlasti silma peal hoida ja teha seda õigeaegselt. Kahtluse korral aga ka varem, sest ennetamine liiga ei tee.

Samuti tasub hoolduse vahel aegajalt kapoti alla kiigata ja veenduda, et vedelike tasemed on normide piires.

Jälgi rehvide tervist

Rehvide puhul on oluline jälgida nende mustrisügavust ning rõhku. Nende ebaühtlane kulumine võib näiteks viidata mõnele kulunud silladetailile, mis väljavahetamist tahaks.

Rõhku tasuks samuti ise aegajalt üle kontrollida, kuna näiteks külmade ilmadega võib see oluliselt langeda. Ebaõige tasemega rehvirõhk võib aga põhjustada suuremat kütusekulu.

Hoia auto puhtana

Teelt lenduv pori ja sopp võivad kahjustada auto värvkatet, talvisel ajal ka teele puistatavad kemikaalid. Seepärast on oluline seda regulaarselt puhastada.

Hästi aitab kere heas seisukorras püsimisele kaasa ka selle vahatamine, kuna lisab kaitsva kattekihi ning väldib kiiret määrdumist.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses