Hea nipp

4 põhjust, miks sinu auto konditsioneerist tuleb ebameeldiv lõhn

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Kas sinu auto konditsioneeri sisselülitamisel tungib salongi imelik või vastumeelne lõhn? Kui nii, siis tasuks probleemi hakata otsima salongist või auto kapoti alt.

Enamasti on ebatavalised lõhnad auto salongis tingitud mootori või filtrite kahjustustest. Siin on neli erinevat põhjust, mis võivad tekitada salongi ebameeldivat lõhna.

Hallitus ja bakterid

Auto vananedes hakkavad tihtilugu bakterid paljunema sõiduki kliimasüsteemis, millega kaasneb hallituse teke õhuavades.

Bakterite paljunemist auto kliimasüsteemis soodustab veel konditsioneeri sisselülitamine maksimaalse puhumisrežiimi peale või seadme mittekasutamine.

Probleemi lahendamiseks tuleb leida oma kliimaseadmes äravoolutoru ning veenduda, et see toimiks korralikult.

Lisaks võib kasutada antibakteriaalset lahust, mida tuleks panna kliimakorpusesse. Soovitav on siis auto konditsioneer mõneks ajaks välja lülitada ja lasta ventilaatoril mõni minut selle asemel töötada.

Vana õhu- ja salongifilter

Kui õhu- või salongifiltrit ei puhastata õigesti, võivad need koguda mustust, seisvat vett, tolmulesta ja muid kahjulikke saasteaineid. Puhastamata filter võib põhjustada halva lõhna iga kord, kui õhukonditsioneeri sisse lülitate.

Probleemi saab hõlpsasti lahendada, kontrollides regulaarselt oma sõiduki filtreid ning asendades vanad filtrid uutega.

Põlenud õli

Kui tunned salongis põlenud õli lõhna, tuleks esmalt otsida õlilekkeid. Isegi väikesed õlilekked mootoritihendite vahel võivad tekitada juba konditsoneeri sisselülitamisel salongi põlenud õli lõhna.

Alustuseks kontrolli sõiduki mootori õlitaset, et teha kindlaks, kas tegu on suurema lekkega. Järgmine samm on hakata otsima õlilekkeid mootoriplokilt või väljalaskekollektorilt. Samuti tasub veenduda, et kasutaksid spetsiaalselt oma sõidukile mõeldud mootoriõli.

Kütuse- ja jahutusvedelikuleke

Kui tunned konditsioneeri sisselülitamisel kütuse haisu, siis pole viga vaja kaugelt otsida. Kütuselekke korral tekib värskesse õhku hais, mille õhukonditsioneer sisse tõmbab.

Jahutusvedelikul on omapärane “magus” lõhn, mille tunneb konditsioneeri sisselülitamisel salongis ära. Magus lõhn salongis tähendab, et leke on kuskil jahutussüsteemis. Mõlema probleemi korral on kõige lihtsam lasta leke asjatundjatel likvideerida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.