Hea nipp

5 asja, mida automaatkäigukastiga autoga teha ei tohiks

Rubriiki toetab

Automaatkäigukastid on uute autode puhul selgelt enamuses, muutes teema vägagi aktuaalseks. Kuigi isevahetav käigukast on mugav ning tänapäeval ka kiirem ja kohati isegi ökonoomsem kui manuaalkast, on siiski mõned levinumad veakohad.

Võtame appi Engineering Explained Youtube’i kanali, mis seletab detailselt ka iga halva harjumuse põhjusi, miks seda teha ei tohiks. Tagamaks automaatkäigukasti pikka tööiga, peaks kindlasti vältima järgnevaid tegevusi:

  • pikalt vabakäiguga liikumine. Moodsatel autodel säästab see vähem kütust kui lihtsalt gaasi vabastamine. Lisaks ootamatus olukorras ei saa sa vajadusel ka gaasi lisamisega olukorda päästa.
  • edasi- ja tagurpidi käigu vahetamine, kui auto veel natukenegi liigub. See kulutab automaatkäigukastist detaile, mille vahetamine hiljem on väga kallis.
  • gaasi vajutamine vahetult enne sõidukäigu ehk D lülitamist. Selline käitumine avaldab käigukasti detailidele liigset pinget ning kulutab neid tarbetult. Lisaks on selline paigaltvõtt ohtlikum.
  • igal peatumisel, näiteks valgusfoori taga, vahetada vabakäigule. Kütusesääst on minimaalne, aga üldiselt ei ole sellel ühtegi eelist, lisaks võtab paigaltvõtt rohkem aega.
  • parkimisasendisse lülitamine enne, kui auto on seisma jäänud. Alltoodud video selgitab seda täpsemalt, aga taaskord avaldab selline käitumine käigukastile liigset pinget.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.