Hea nipp

5 nippi mille abil vältida häkkerite rünnakuid oma sõiduvahendile

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Prognooside kohaselt on järgmiseks aastaks üle maailma teedel vuramas umbes pool miljardit sõiduvahendit, mis on mingil moel internetga ühendatud. Nagu ka teiste ühenduses olevate seadmete puhul, on sellistel sõiduvahenditel oht langeda häkkerite rünnakute ohvriks. Selleks, et seda vältida, jagame mõned nipid.

Vaheta auto wifi võrgu parool

Iga võrgus olev seade on teistele nähtav ning ligipääsu vältimiseks võõrastele tuleks see kindlustada parooliga. Seepärast, kui su sõiduvahend on ühendatud wifi võrku, kasuta selle jaoks mõnda sellist parooli, mida on raske ära arvata. 1234 ja 0000 seda kindlasti pole, kuid tihti on need vaikimisparoolid.

Kasuta usaldusväärset töökoda

Uute sõiduvahenditega, mis on internetti ühendatud, tuleks valida ka kohti, kus oma autot hooldamas käia. Üldjuhul tehakse seda värskemate masinate puhul margiesinduses. Kui aga peaksid mõnda muud töökoda külastama, siis veendu, et tegu pole mingi nurgataguse kohaga.

Diagnostikaseadmeid on võimalik pahatahtlikult auto juures ära kasutada ja kahtlase koha puhul ei pruugi sa teada, mida täpselt autoga tehakse.

Uuenda auto tarkvara nii pea kui võimalik

Nii nagu muud nutiseadmed, vajavad tehnoloogiat täis sõiduautod samuti süsteemivärskendusi. Mõistlik on need kohe ära teha, kuna tihti sisaldavad need ka turvauuendusi, mis vähendavad riski, et pahatahtlikud osapooled auto süsteemidele ligi pääsevad.

Jälgi, mis telefonirakendusi kasutad

Kuna paljude tänapäevaste autode puhul on võimalik oma nutitelefon auto multimeediasüsteemiga ühendada, tuleb meeles pidada, et ka sealt kaudu võib olla risk häkkerite küüsi sattuda. Seega tuleks vältida ka oma telefoni tundmatute ja kahtlaste rakenduse tõmbamist.

Ühenda auto targa kodu võrgust lahti

Ühises võrgus seadmete kasutamisel võivad olla omad eelised, kuid samamoodi võivad need olla ka turvariskiks. Nimelt on paljud lihtsamad koduste seadmete võrgusüsteemid väga lihtsa ülesehitusega ning häkkeritele kergesti ligipääsetavad.

Kui aga nutikale koduseadmete võrku on kord juba pääsetud, ei pruugi kaitstud olla ka teised seadmed, mis sinna on ühendatud.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.