Hea nipp

8 enimlevinud põhjust, miks autoabi tellitakse

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tänavu kolme esimese kuuga vajasid Eesti inimesed kaks korda rohkem autoabi kui aasta tagasi. Põhjuseks oli eelkõige lumerohke külm talv, kuid oma jälje jättis ka koroonapandeemia.

ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts ütles, et aasta algus on olnud autoabiteenuste osutajatele ülimalt töörohke – jaanuaris, veebruaris ja märtsis vajati autoabi rohkem kui 1000 korral.

„Ühest küljest oli selle taga lumi ja libedus, kuid teisalt ka see, et koroonaajal sõidavad inimesed autodega harvem. Seetõttu vähenes akude võimsus, mis tõi külmade ilmadega kaasa probleemid mootori käivitamisel. Veel oli märgata, et inimesed unustasid kohati talvised sõiduoskused – kiputi oma sõiduoskusi ülehindama ja talve alahindama,“ lisas Lepvalts.

Peasüüdlane ikka aku

Mis olid aga levinumad hädad, mis Eesti inimesed tee kõrvale jätsid? Kõige rohkem – 380 korral – tuli ette seda, et sõiduk ei käivitunud.

Järgmine enam levinud probleem oli tehniline rike, millega pöörduti autoabi poole esimeses kvartalis 370 korral. „Siia alla kuuluvad kõiksugu ootamatud tehnilised probleemid, näiteks mootori, käigukasti, pidurite või elektroonikaga. Levinud on näited, kus klient võtab ühendust ja teatab, et auto küll käivitub, aga edasi liikuda ei saa, kuna käik ei lähe sisse või on pidurid peale jäänud,“ rääkis Lepvalts. Eelmistest aastatest oli tuntavalt rohkem ka avariisid.

Järgnevalt on toodud kaheksa enim levinud muret, millega inimesed tänavu esimeses kvartalis autoabisse pöördusid:

  • Sõiduk ei käivitu – 380
  • Tehniline rike – 370
  • Avarii – 188
  • Rehv katki – 69
  • Nõustamine – 54
  • Lumes kinni – 48
  • Lukuabi – 4
  • Kütus otsas – 4

Paljud kindlustusseltsid pakuvad kaskokindlustuse olemasolul tasuta ööpäevaringset autoabi. Kui kasko aga puudub, saab autoabiteenuse ka liikluskindlustusele juurde osta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.