Hea nipp

Olulisemad välismaised kasutatud autode müügiportaalid, kust oma unistuste autot otsida

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kodumaised autoportaalid on alatasa täidetud kõikvõimalike pärlitega, aga mõndade mudelite nimel tuleb sammud piiri taha seada. Millseid välismaised müügiportaale autot otsides silmas tasub pidada?

Kui päris iga riigi autosaite kohe läbi käima hakata ei taha, eksisteerivad mõned kokkuvõtvamad lehed. Ooyyo.com pakub võimalust ühelt ja samalt leheküljelt saada ülevaade erinevates riikidest müüdavatest mudelitest. Kasutajaliides on muidugi veel pisut puine, aga aja kokkuhoiu mõttes on tegu kasuliku tööriistaga.

Järgmisena võib mainida Saksa autosaite. Kõige kuulsam on muidugi mobile.de, mis hõlmab endas kuulutusi kogu Euroopast. Sealne autovalik on äärmiselt mitmekesine ning kuulutused on reeglina väga infoküllased. Hetkel on seal müügis enam kui 1,5 miljonit masinat.

Alternatiivina mobile.de leheküljele võib kaaluda AutoScout24 lehte, mis pakub praegu üle 2 miljoni sõidukikuulutuse.

Vaikselt kodumaa poole liikudes tuleb ette Poola, kelle populaarseimaks otsingumootoriks on otomoto.pl. Sellele järgnevad szbk.pl ja automotodeal.pl.

Lätis ja Leedus on samuti olemas Auto24.lt ja Auto24.lv leheküljed, ent lisaks tasub uurida ka autoplius.lt, autobonus.lt ning ss.lv.

Üle lahe ujudes saame tutvuda Soome populaarseima müügiportaali nettiauto.fi‘ga. Kes sinna kuulutust üles pole pannud, on seda tõenäoliselt teinud tori.fi leheküljel.

Rootsis on levinumateks lehekülgedeks blocket.se ja bytbil.se ning Norras finn.no.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.