Hea nipp

Autohoolduse müüdid, mis ei vasta tõele

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Autoomaniku ülesandeks on hea seista selle eest, et tema sõiduk oleks tehniliselt korras ja korrapäraselt hooldatud. Mõned juhid on selles osas hoolsamad kui teised ja pühendavad sellele rohkem aega ning vaeva. Siiski ei pruugi tuttava tuttavalt kuuldud nõuanne reaalsuses ka tõeks osutuda. Siin on mõned sellised müüdid, mis tegelikkuses tõele ei vasta.

Kõrgem bensiini oktaaniarv on sinu autole parem

Tanklas 95 ja 98 oktaaniarvuga kütust valides ei pea alati kõrgemat eelistama. Kõrgema oktaaniarvuga kütust kasutavad üldjuhul kallimad automudelid ning seda võib eelistada turboga varustatud mudeli puhul.

Kõige kindlam viis selle selgeks tegemisel on vastav info üles otsida auto käsiraamatust või kütusepaagi kaane siseküljelt, kuhu enamikel autodel soovitatud kütuse tüüp on ära toodud. Sellest on kirjutanud ka Autogeeniuse portaal.

Auto mootor peaks enne sõitu soojaks minema

Oleme enamasti harjunud auto mootorit enne sõitma minemist soojendama, eriti külmade ilmadega. Tänapäeva sõidukid kasutavad kaasaaegseid tehnoloogiaid ning ei vaja eraldi soojendamist. Mootor saavutab oma vajaliku töötemperatuuri sõites.

Kõik rehvid tuleb vahetada korraga

Rehvid võivad kuluda ebaühtlaselt, mis tähendab et mõnesid neist võiks teistest varem välja vahetada. Eestis on lubatud kasutada ühesuguse mustriga rehve samal teljel, seega võivad esimene ja tagumine rehvipaar olla erinevad. Tänu sellele saad vajadusel korraga välja vahetada ainult kaks rehvi, kui ülejäänud on piisava mustrisügavusega.

Vedelseebi või nõudepesuvahendiga kere pesemine

Kuigi see võib näida ahvatleva viisina raha säästa, ei ole koduste vahenditega auto kere pesemine hea mõte. Need võivad hoopis kahjustada värvil olevat lakikihti ja kasu asemel kahju tekitada.

Seega on  mõistlik kasutada spetsiaalseid autodele mõeldud pesuvahendeid, mis värvipinda ei kahjusta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.