Hea nipp

Circle K avab Rapla maakonnas hädaolukorras toimiva teenindusjaama

Pilt on illustreeriv.

Rubriiki toetab

2. juunil avab Circle K Rapla maakonnas hädaolukorras toimiva teenindusjaama, mis asub Raplas Risti tänaval, Rapla Espaki vastas asuva uue Risti kaubanduskeskuse kõrval. Hetkel on sarnaseid tanklaid Eestis vaid kümne ringis.

“Vedelkütusega varustamine on Eestis elutähtis teenus ehk kütusemüüjad peavad tagama, et ulatusliku elektrikatkestuse, tormi või muu sarnase juhtumi puhul saavad kütust kõik abivajajad. Hädaolukorra seadusest tulenevalt peab Circle K kui elutähtsa teenuse osutaja tagama elektritoite ja katkematu tankimisvõimaluse klientidele vähemalt kolmes erinevas maakonnas paiknevas tanklas.

Meil on hetkel avatud juba kuus hädaolukorra teenindusjaama ning Raplamaal avatav teenindusjaam on järjekorras seitsmes,” selgitas Circle K Eesti kaubandusdirektor Diana Veigel. Ta lisas, et kõikides hädaolukorras toimivatesse teenindusjaamadesse on paigaldatud automaatselt voolukatkestuse korral rakenduv paikne generaator, mis tagab teenindusjaama tavapärase toimimise ulatuslike elektri- ja sidekatkestuste korral.

Hädaolukordadeks varustatud tanklate rohkus kindlustab Eesti toimepidevuse keerulistes olukordades. Seadusest tulenevalt on hädaolukorras tankimine eelisjärjekorras garanteeritud operatiivsõidukitele ehk pääste-, politsei- ja kiirabiautodele ning teistele lepingulistele äriklientidele ja seejärel tavatarbijatele.

Vaata üle ettevõtte kriisiplaanid

“Seega soovitame siinkohal üle vaadata enda ettevõtte kriisiplaanid ning teha kindlaks, kas sõidukipargi ja tehnika varustamine mootorikütustega on oluline ka siis, kui riigis on ulatuslikud lokaalsed katkestused. Riskianalüüsi järgselt tuleks valida sobiv kütusepartner,” selgitas Veigel hädaolukorra jaamade toimimist.

Kõikides autonoomse elektritoitega tanklates peab kütusemüüjatel olema piisav kütusevaru – mootoribensiinide ja diislikütuse puhul minimaalselt 30 000 liitrit ning mõlema jääk ei tohi ühelgi ajahetkel olla väiksem kui 15 000 liitrit.

Uue teenindusjaama ehitusega loob Circle K Rapla maakonda juurde ka ligikaudu 10 uut töökohta. Lisaks toob teenindusjaam Rapla elanikele veelgi lähemale ka esmatarbekaubad ning kohapeal valmistatud värske toidu.

Uus teenindusjaam avatakse külastajatele 2. juuni 2022 pärastlõunal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.