Hea nipp

Elupäästev nipp ratturitele, kuidas vähem kui 5 euroga omale maanteel ohutu ruum tekitada

Pilt on lavastatud linnatingimustes, kus enamjaolt pole nuudliga sõitmine mõttekas. Samuti nõuab korrektne kinnitamine pakiraami ja/või natuke nuputamist.

Rubriiki toetab

Jalgratturite suur mure on oskamatud või lausa sihilikult hoolimatud autojuhid, kes maanteel liiga lähedalt mööduvad.

Osad ei oska lihtsalt hinnata, et jalgratturil võib ette sattuda väike auk, mille tõttu ta peab suunda muutma. Teised lihtsalt tahavad mingil arusaamatul põhjusel “õpetust anda”.

Veebilehel Quartz andis Annalisa van den Bergh kasuliku nõuande, kuidas tema Ameerikas maanteedel sõites endale ohutu ruumi tekitab.

Tekita endale 1,5 meetrit ruumi

Selleks on vaja kõigest ühte värvilist basseininuudlit. Teate küll, see vahtplastist spordivahend, millega basseinis saab vigurdada ja kuival maal üksteist lõbusalt taguda.

Ohutuks vaheks ratturi ja auto vahel peetakse 1,5 meetrit. Kinnitage nuudel oma rattale nii, et sõiduteepoolsesse külge ulatuks nuudel piisava varuga. Eriti hea, kui tegu on erksat värvi tootega, mis lisab ka nähtavust.

Ilmselt sportlasi see lahendus ei rahulda, kuna tekib tuuletakistus. Tavalisele sõitjale või matkajale tundub see aga hea lahendusena. Nagu Annalisa ütleb, peatustel on see ka hea jututeema kõikide möödujatega. Tema kogemus näitab, et autod hakkavad käituma hoopis teisiti ja nuudlit ei julge keegi hakata testima.

Meie leidsime selle vahendi peale pikki otsinguid Prismast 4,95 euro eest. Kindlasti on ka odavamaid kohti, aga ka viiekas ohutuse eest pole palju maksta.

Ratturid, kas võiks aidata?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.