Hea nipp

Hoiatus: kuumalaine muudab teed pigiseks. Kuidas autojuht peaks käituma?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kuum ilm muudab teed pigiseks ning kohati libedaks ja nõuab juhtidelt suuremat tähelepanu ning arvestamist kaasliiklejatega.

Kuumalaine suurimad mõjud teedele on seotud pinnatud teelõikudega, kus kuumuse mõjul imbub bituumen pinnale. Keskmise ja suurema raskeliikluse osakaaluga teedel võib tee sõidujälgedes hakata “higistama”. Probleeme on rohkem suurema koormusega ristmikel. Eriti keeruline võib olukord olla asulates, kus “higistavat” teed peavad ületama jalakäijad.

Kuidas pigisel teel liikuda?

Nii tee-ehitajad kui ka teehooldajad, kelle haldusalasse taoline teelõik jääb, on puistamas teedele sõelmeid ja liiva, et leevendada tagajärgi. See võib muuta eriti kahel rattal liiklejate jaoks teed kohati libedaks.

Transpordiamet soovitab võimalusel mitte sõita teedel ühes jäljes, vaid valida sõiduraja ulatuses ala, kus teekate poleks pigine. Samuti ei ole hea sõita roobaste põhja mööda.

Pindamisobjektil värskelt pinnatud teel tuleks sõitmiseks kasutada kogu sõiduraja laiust, mitte ületada lubatud maksimaalset sõidukiirust ning püüda vältida sõitmist alale, kus värske bituumen leemendab.

Täpse info teeolude ja liikluskorralduse ning -piirangute kohta leiab: www.tarktee.ee.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.