Hea nipp

Huvitav trikk: kuidas sättida küljepeegleid nii, et pimedad alad oleksid kaetud?

Rubriiki toetab

Pea kõikidel tänapäeva sõidukitel pakutakse pimeala andureid ja muid abilisi, mis teevad sõidu korraga mugavamaks ja turvalisemaks. Tahavaatepeeglid pole aga endiselt kuhugi kadunud ning kuniks need veel autodel küljes on, tuleks neid ka korrektselt kasutada.

Üldiselt õpetatakse küljepeegleid sättima sedasi, et juhi vaatevälja jääks peeglist veidi näha ka auto külge. Sedasi ei soovita aga peegleid seada SAE (Society of Automotive Engineers), mis juba 1995. aastal avaldas dokumendi selle kohta, kuidas tegelikult peaks küljepeegleid seadma.

Nimelt on dokumendis toodud välja, et eelkirjeldatud moel peegleid seades tekivad juhi vaateväljas ainult peeglitele toetudes siiski pimedad alad.

Enne katseta ohutus kohas

SAE käis välja omapoolse variandi peeglite sättimisest, mille toetuseks võib ka internetist tagasisidet leida, kuid millega harjumine tõenäoliselt omajagu aega võtab ja mis ei pruugi igaühele siiski sobida. Seega tasuks seda kõigepealt väiksema liiklusega kohas katsetada ning alles seejärel liiklusesse minna.

Pilt: Car and Driver.

Kuidas siis SAE õpetuse järgi peegleid kohandama peaks?

Põhimõte seisneb selles, et küljepeeglid ei tohiks katta juba keskmisest tahavaatepeeglist nähtavat ala. Mõlemad küljepeeglid peaksid olema seatud sedasi, et nende vaateväli algab napilt väljaspool suure tahavaatepeegli vaatevälja.

Sedasi peaks olema kaetud ka muidu katmata pimedad alad, kuid pilk üle õla ei ole kunagi liiast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.