Hea nipp

Jahutusvedeliku värv: kas sellel on tähtsust?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Tehniliselt korras autol ei tohiks jahutusvedelik mitte kuhugi kaduda. Selle alanev tase võib seega märku anda kas tavalisest lekkest või mõnest suuremast probleemist. Ühel või teisel moel tuleb seda juurde valada, seega tekib küsimus – millist värvi jahutusvedelikku kasutada?

Kõige kindlam viis teadasaamiseks on helistada margiesindusse või uurida kas hooldusraamatust või internetist. Sealt saadud juhiste järgi saab näiteks mõnest autokauplusest õiget vedelikku ostma minna.

Kui kiires olukorras pole seda võimalik teha, siis on kergeim moodus vedeliku värvist sotti saamiseks paisupaagi sisse kiikamine. Seda on soovituslik teha vaid juhul, kui mootor on seisatud ning jahtunud.

Kaks põhivärvi

Tavalistes poodides ja tanklates vaatavad tihti otsa punased ja rohelised jahutusvedeliku anumad, mis vastavad levinumatele jahutusvedeliku värvustele. Peamiselt erinevad erinevat värvi jahutusvedelikud kasutatavate lisandite, külmataluvuse ja kasutusaja poolest. 

Kui kogemata juhtud panema valet vedelikku, ei juhtu autoga pöördumatuid kahjustusi. Jahutustoime säilib ning mootori ülekuumenemine välistatakse. See ei ole nii nagu kütusega, et kui panete bensiinimootoriga autosse diislit, siis on kõik kohe väga halvasti. Teistsuguse jahutusvedeliku kasutamine ei tekita pöördumatuid kahjustusi ja seda on sobival hetkel lihtne õige vastu välja vahetada.

Kui hädaolukorras on tõesti “vale” vedelik sisse valatud, saab selle probleemi lahendada jahutusvedeliku täieliku vahetamisega.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.