Hea nipp

Kaks väga olulist reeglit, mida parklates liigeldes meeles pidada

Foto: Scanpix/Mailiis Ollino.

Rubriiki toetab

Kindlustusseltside jaoks on parklad tõenäoliselt üks levinumaid asukohti, kust inimesed järjekordsest juhtumist teatavad. Enamik suuremate kaupluste parklaid on näinud omajagu otsa tagurdamisi, ustega hooletut ümber käimist, küljepeeglite lõhkumist ja niisama riivamisi ning mõlkimisi.

Selleks, et kõik sõidukid ja liiklejad parklates – kus tihtipeale puuduvad täpsustavad liiklusmärgid, hakkama saaksid – on oluline tunda ja vahel ka teistele meelde tuletada kahte väga olulist reeglit.

Reguleerimata parklas sõites on kõige tähtsam meeles pidada, et mistahes “teede” ristumisel kehtib parema käe reegel. Seda ka juhul, kui tegu on T-tähe kujulise teeotsaga.

Teine väga oluline eeskiri, mille vastu mitmed autojuhid eksivad ning tihti isegi pahaseks saavad, kui keegi reeglit järgib, on reegel, et tagurdaja annab kõigile teed. Olgu see teine sõiduk, jalakäija või jalgrattur – kui oled parajasti parklas tagurpidi liikumas, pole sul eesõigust.

Tihtipeale lastakse tagurdaval juhil oma manööver siiski lõpetada, kuid see ei ole kohustuslik ning kindlasti tuleb veenduda, et oled teisest juhist õigesti aru saanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.