Kas alarmsõidukile teed andes võib teisi liikluseeskirju rikkuda?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Sageli räägitakse sellest, kuivõrd raske on alarmsõidukijuhi töö just seetõttu, et inimesed ei oska teed anda ja õigesti käituda.

Põhjuseid ilmselt on mitmeid, alates tähelepanematusest ja paanikasse sattumisest kuni selge ülbuseni. Linnaliikluses ei saa juht majadelt tagasipeegelduva sireeniheli tõttu kohe arugi, kust sõiduk tuleb.

Üheks põhjuseks võib aga olla ka juhtide teadmatus selles osas, kas ja mida sellises olukorras üldse teha võib. Politsei nina all reegleid ka nagu ei tihka rikkuda. Küsisime liiklusõpetaja Aire Tammikult järgi ja kõik on tegelikult väga lihtne.

Kihutama hakata ei tohi

Põlevate vilkuritega alarmsõidukile tee andmiseks võib muid liikluseeskirju rikkuda küll, aga seda loomulikult terve mõistuse piires ja igal juhul ei tohi tekitada sellega ohtliku olukorda või õnnetusse sattumise riske suurendada.

Kui näiteks tee vabastamiseks on vajalik punase tule all meeter või paar edasi sõita, siis võib seda teha, loomulikult jälgides, et kellelegi ette ei sõida. Samuti võib peatuda märgi all, mis muidu seda ei lubaks, ületada pidevjoont või peatuda ülekäigurajal. Ühesõnaga, sellised tegevused, kus lähtuda tuleb tervest mõistusest.

Näiteks alarmsõidukile tee vabastamiseks ise 150 km/h eest ära sõita ei ole õige lahendus, sest see suurendab tunduvalt õnnetusse sattumise riski.

Ära rapsi!

Tehke oma otsuseid kindlalt ja kaalutletult. Sõitke võimalusel teepervele, aga ärge tehke seda järsku. Vähendage vajadusel hoogu, aga ärge lööge pidureid põhja, eriti juhul, kui mõni auto tuleb vastu ja alarmsõidukil pole ruumi möödumiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.