Hea nipp

Linnalegend või tegelikkus: kas auto peatoega saab kriisi korral autoakna lõhkuda?

Rubriiki toetab

Erinevatest allikatest on võimalik lugeda, et autoistme üheks peidetud funktsiooniks on metallkinnituste abil hädaolukorras klaasi lõhkumine. Snopes.com kirjutab, et Facebookis on isegi ringelnud postitus, mis seda fakti kinnitab. Kas autotootjad ka päriselt sellel põhjusel istmetele äravõetavaid peatugesid kinnitavad?

Tegelikult on ikkagi tegu linnalegendiga. Teoreetiliselt on küll peatugede metallkinnitusi võimalik kasutada aknaklaasi purustamiseks, kuid need pole sellel eesmärgil eemaldatavateks muudetud.

Peatugede esmane eesmärk on siiski vähendada avariisse sattumisel peale tekkivate vigastuste ohtu. Miks siis autotootjad neid istmete küljest eemaldada võimaldavad? See on seotud praktiliste vajadustega.

Tänu sellele on võimalik väiksematesse autodesse istmeid kergemini tehastes paigaldada ja peatoed hiljem eraldi lisada. Samuti saab nii vajadusel eemaldada istmeriiet ja polstreid hõlpsamini.

See muidugi ei välista peatoe kasutamist hädaolukorras. Nagu allolevast videost näha, võib see ohuolukorras abiks olla, kui muud vahendid ei aita või neid saada pole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.