Hea nipp

Kas elektriautodega saab haagist vedada?

Foto: Jaguar.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Haagise vedamine või pukseerimine nõuab tihtipeale sobilikku autot. Suure diiselmootoriga maastur kõlab suisa ideaalselt, ent kuidas on lood elektriautodega?

Kõigepealt tasub teada, et haagise jaoks veokõlbuliku auto müümiseks saamiseks vajab auto spetsiaalselt tootjapoolset tüübikinnitust, ent elektriautodele antakse seda harva. Seepärast tulebki leida just sobiva märgisega masin.

Selle taga peituvaid põhjuseid leidub mitmeid. Paljud elektriautod on raskemad kui traditsioonilised sõidukid, mispärast paneb raske haagise vedamine nende komponentidele rohkem stressi. Eriti kipuvad sealjuures kuluma pidurid ning elektrimootorid.

Tuleb vaadata tehnilist passi

Raskena väheneb paratamatult kiiremini ka sõiduulatus ning akude tühjenedes üleüldine potentsiaal.

Regeneratiivse pidurdamisega elektriautodel võib sabas olev haagis hakata raskemates sõiduoludes imelikult käituma, kui juht säästlikumaid sõiduvõtteid kasutada proovib.

Maanteeameti registrisse prooviks mõnd Nissan Leafi sisestades näitab, et lubatud haagise massiks 0 kg. Sama ka ühe Tesla Model S puhul, aga Model 3 juures on maksimaalne lubatud mass 1000 kg.

Tesla Model X suudab näiteks vedada kuni 2270 kilogrammi ning Audi e-tron 1600 kilogrammi. Jaguar I-Pace jaksab seevastu aga 750 kilogrammist haagist tõmmata.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.