Hea nipp

Kas ja kuidas muutus seoses Brexitiga kasutatud autode toomine Inglismaalt Eestisse?

Vana Jaguar on luksuslik nii väljast kui ka seest. Puit on puit ja nahk on nahk. Tänu reguleerita­vale roolile ja istmele on juhikoht mugav. Foto: Pille Russi
Foto: Pille Russi

Rubriiki toetab

Vahepeal tuli paremrooliga autosid Eestisse päris palju, aga kas nüüd seoses Brexiti jõustumisega nende arvele võtmine jälle keerulisem? Mida selleks tegema peab?

Rait Parve, transpordiameti juhtivekspert ütleb, et Brexit parempoolse rooliga sõidukite registreerimist ei ole muutnud. Euroopa Liidus on vasakpoolne liiklus jätkuvalt Iirimaal ja Maltal ning sellest tulenevalt parempoolse rooliga sõidukite registreerimises muudatusi ei planeerita.

Ainult vasakpoolses liikluses kasutamiseks ettenähtud sõidukil tuleb enne registreerimist Eestis teha sõiduki juures mõningad kohandused, vajadusel asendada esilaternad, lisada või ümber paigutada tagumine udutulelatern või asendada kiirusmõõdik.

Esilaternate vahetamise vajadus tekib siis, kui sõidukile paigaldatud lähitulelaternad on mõeldud ja tüübikinnitatud kasutamiseks ainult vasakpoolses liikluses. Tagumise udutulelaternaga seotud ümberehitused on aktuaalsed, kui sõidukil on üks tagumine udutulelatern, mis asub tagant vaadates paremal pool. Parempoolse liikluse korral peab see tagant vaadates asuma sõiduki keskpikitasapinnal või sellest vasakul.

Sõiduki kiirusmõõdiku ühik peab olema km/h. Tulenevalt Brexitist on nüüd Ühendkuningriigist toodud sõiduki registreerimisel vajalik esitada täiendava dokumendina tollideklaratsioon. Kui palju see kõik kallimaks läks, loe SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.