Hea nipp

Kas mõistlikum on heli edastamiseks autos kasutada AUX või Bluetooth ühendust?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kumbki tehnoloogia on olnud autodes kasutusel juba mõnda aega ning paljudel juhtudel on autodes olemas ka mõlemad. Kumba aga eelistada?

AUX ja Bluetooth

Auxiliary, millest lühend on tekkinud, on mõeldud heliseadme signaalide edastamiseks. Seda tehnoloogiat on lisaks muudele valdkondadele pikalt kasutatud ka autonduses. Selle abil on võimalik näiteks ühendada väline muusikamängimise seade, kasutades selle kõrvaklapi pesa. Auto ja seadme ühendamiseks on tarvis kasutada 3,5 mm otstega kaablit.

Bluetooth ühendus võeti kasutusele oluliselt hiljem ning paljudel vanematel mudelitel seda ühendust ei olegi. Juhtmevaba tehnoloogia eesmärk on kaablivabalt heli edastada ning võimaldab vajadusel mitu seadet ühendada.

Kumb on parem?

Ühe või teise tehnoloogia kasutamise puhul on märksõnadeks mugavus ja heli kvaliteet. AUX kaablit on väga lihtne ühendada ning seadet kasutama hakata. Ja kui selleks vajadust enam pole, tuleb kaabel lihtsalt lahti ühendada.

Bluetooth ühenduse puhul on paljude jaoks kindlasti takistuseks esmane seadistamine, mis võtab kauem aega. Siiski, kui see protsess korra ette võtta, käib telefoni või muu seadme ühendamine sõiduvahendiga edaspidi märkamatult. See tähendab ka seda, et iga kord autosse istudes pole tarvis kaablit külge ja lahti ühendada.

Bluetooth ühenduse kasuks räägib ka see, et selle abil on võimalik boonusena teha ka telefonikõnesid otse läbi auto audiosüsteemi.

Helikvaliteedist rääkides võimaldab aga kvaliteetsemat ühendust kindlasti AUX kaabli kasutamine. Lihtsustatult öeldes pressitakse edastatav info Bluetooth ühenduse puhul kokku ning nii jõuab auto kõlaritesse see juba vähendatud kvaliteediga.

Siiski on ka üle õhu heli kvaliteet aja jooksul aina paremaks muutunud ning mõlema tehnoloogia vahelised erinevused ei pruugi tavakuulamisel väga suured olla.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.