Hea nipp

Kas öösel autojuhtimiseks mõeldud prillid ka tegelikult aitavad?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kaubandusvõrgust on võimalik soetada spetsiaalselid kollase klaasiga prille, mis väidetavalt aitavad autojuhtidel pimedas sõitmisel paremini näha. Paljud juhid on öelnud, et tänu prillidele on nende nägemine tõepoolest paranenud, teised jällegi ei saa vahest aru. Kuidas tegelikult lood on?

Ööprillide juures kasutatakse täiesti tavalisi klaase, mis on kollast värvi ja aitavad tänu sellele vähendada vastutulevate autode valgusvihu peegeldusi.

Mitmed läbi viidud uuringud on aga jõudnud järeldusele, et reaalsuses sellised prillid autojuhi nägemisele pimedas kaasa ei aita. Mõnede uuringute tulemuste kohaselt võivad ööprillid hoopis reaktsioonikiirust ja jalakäijate märkamise kiirust vähendada.

Kuidas öösel nägemist parandada?

Kui tunned, et pimedas nägemine on sõitmise ajal raskendatud või udune, siis tasub selliste sümptomite puhul kindlasti silmaarsti juurde pöörduda.

Kui nägemine korras, saad aga üht-teist parema nägemise jaoks ära teha autos. Alustada tuleks sellest, et esiklaasi regulaarselt ka seest poolt puhastada, sest mustuselaigud võivad valgust valesti peegeldada.

Samuti on pimedas sõites mõistlik näidikute ja nuppude heledus viia madalamaks, et see silmasid liialt ei koormaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.