Hea nipp

Kasulikud nipid: kuidas auto sügise tulekuks ette valmistada?

Rubriiki toetab

Sügise saabumisel tasuks tähelepanu pöörata ka auto ettevalmistamiseks külma ja pimeda aja tulekuks. Jagame mõned näpunäited, mida kontrollida ja millele tähelepanu võiks pöörata.

Kontrolli üle tuled ja rehvid

Suvisel perioodil on valget aega oluliselt rohkem ning pimedas sõitmist tuleb harvem ette. Mida enam sügise poole aeg liigub, seda pikemaks venib ka pimeda periood. Seepärast tasuks üle kontrollida, et auto tulede pirnid oleksid töökorras. Lihtne viis seda kiirelt ja mugavalt teha on näiteks kasutada mõnda vaateakent või kohta, mille pinnalt tulede vihud tagasi peegelduvad.

Samuti ei tee halba üle vaadata ka talvised rehvid. Võib-olla pole mustrisügavus enam piisav ja need vajaksid vahetust, aga kevadest saadik kuuri all seisnuna ei pruugi see enam meeles olla. Nii ei jää uute soetamine viimasele momendile.

Vaheta suvine klaasipesuvedelik talvise vastu

Teatavasti tehakse suviseks ja talviseks perioodiks autodele erinevat tüüpi klaasipesuvedelikke. Kui suvel on rõhk putukate ja mustuse efektiivsel eemaldamisel, siis talvisel ajal on olulisem lume, jää ja pori tõrjumine. Suvine klaasipesuvedelik jäätub ka oluliselt kiiremini, seepärast tasuks varakult esimesteks öökülmadeks valmis olla.

Suvise ja talvise klaasipesuvedeliku erinevustest saad lugeda siit.

Kontrolli akut

Külmale vastu minnes tuleks veenduda ka aku korrasolekus. Kõige lihtsamini saab aku kehvast olukorrast aru siis, kui külmaga auto käivitamine tavalisest pikemalt aega võtab.

Kuidas aku korrasolekus veenduda ning mida kehva aku puhul teha, loe siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.