Kata auto esiklaas selle vahendiga ja kojamehi enam vaja ei lähegi

Rubriiki toetab

Auto värvkatte vahatamine ja kaitsmine on oluline selle kvaliteedi säilitamiseks ning kahjustuste vältimiseks. Esiklaasi töötlemine parandab aga otseselt sõiduelamust ja turvalisust ning pole ka üldse kallis.

Katteid, mida saab klaasidele panna, on tänapäeval mitmeid. Alates odavamatest ja lihtsamini kasutavatest Turtle Wax ja Rain-X klaasivahadest kuni keraamiliste- või nanokateteni välja. Viimaste kasutamine nõuab küll natuke rohkem vaeva kui niisama rätikuga peale ja maha hõõrumine, kuid on seda ka väärt.

Vett hülgavad kaitsekihid klaasil vähendavad klaasipuhastajate tööd, sest suurematel kiirustel lendab vesi ise klaasilt ära. Madalamatel kiirustel, ei pruugi kogu vihm klaasilt ise ära joosta, kuid see-eest jäävad piisad täppidena klaasile, millest on palju parem läbi näha, kui lainetavast üleni märjast klaasist.

Kaitse kuni aastaks

Kangemat klaasikaitset toodavad mitmed firmad, mis pole tavalistele autokasutajatele tihtipeale tuntud. Nagu näiteks Gyeon, Nanolex, Gtechniq ja paljud muud. Kõik tootjad pakuvad väga head lahendust autoklaaside kaitsmiseks, mis õige kasutamisega kestab vähemalt aasta aega ja seda ka päriselt Eesti tingimustes. Tooteid tasub otsida autotarvikute poodidest.

Nanokaitse peale kandmine eeldab kuiva ilma suuremate temperatuuri kõikumisteta, parimal juhul võiks seda teha muidugi garaažis. Olenevalt vahendist peaks auto pärast klaaside töötlust seisma vähemalt 10-24 tundi märjaks saamata.

Lisaks peab ka klaasid põhjalikumalt ette valmistama enne kaitsekihi peale kandmist, et need oleksid nii puhtad kui võimalik. Näide Gyeon Q2 View kasutamisest on videona siin:

Kui terve see ettevõtmine tundub liialt keeruline, võib appi kutsuda muidugi ka professionaalid. Enamus kerehooldust, -vahatamist ja erinevate kaitsekihtide pealekandmist pakkuvad ettevõtted pakuvad ka klaaside kaitsmist. Reeglina jäävad klaaside katmisteenused 50-70 euro kanti, olenevalt kohast.

Autogeeniuse toimetuses on kahel viimasel aastal olnud kasutusel kaks erinevat kaitsekihti: Gyeon View ja Gtechniq G1.

Lõpetuseks veel üks näide, kus auto tuuleklaas on poolenisti kaetud Gtechnic G1 kaitsekihiga ja teine pool ei ole. Selgelt on näha, kuidas katmata pool jääb märjaks ja moonutab korralikult vaatevälja läbi klaasi. G1-ga katud poolelt jookseb aga suurem vesi kiiresti maha ja väiksemad piisad jäävad piiskadena aknale, millest näeb palju kergemini läbi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.