Keeruline liiklussõlm: kuidas sel suvel Tallinnas liigelda?

Selline näeb praegu välja Ahtri tänav, kus remondieelsest 3+3-sõidurajast on hetkel järel vaid kolm rada.

Rubriiki toetab

Iga suvi tundub, et kannatame ära, kohe saab kõik valmis ja siis on palju parem, aga käesoleva aasta teeehitus Tallinnas tähendab autojuhile viimaste aastate keerulisimat suve. Mida teha?

Probleem

Juurpõhjuseks on kahe väga suure projekti langemine samale ajale: Pronksi tänava rekonstrueerimine ja uue trammiliini rajamine samas piirkonnas. Ainuüksi need kaks hiidehitust on segi löönud kogu kesklinna liikluse. Traagiliseks muudab olukorra fakt, et kui muidu võiks linnavõim soovitada auto koju jätmist ja ühistranspordi kasutamist (eks nad soovitavad nagunii), siis seekord ei päästa ka see.

Trammiliiklus on arusaadavatel põhjustel paljudel suundadel üldse peatatud ning bussid-trollid istuvad samamoodi ummikutes nagu autod. Seda demonsteeris 9. mai, kui kinni pandi ka Filtri tee. Reidi teel istuti hommikul ummikus kuni 1,5 tundi, suured ummikud olid Pärnu maanteel ja Tallinna linnatransport pidi tunnistama, et ka ühissõidukid liikusid vaba graafiku alusel. Ja see kõik läheb veel keerulisemaks, sest lisaks käivad või on algamas järgmised teetööd:

  • Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimistööd, mis peaks lõppema augustis;
  • Tondi ülesõidu suur rekonstrueerimine, mis peatab osaliselt ka rongiliikluse ja muidugi on häiritud ka trammiliiklus;
  • 15. mail algas Liivalaia tänaval Tartu maantee ja Juhkentali tänava vahelisel lõigul kaugjahutusvõrkude rajamine, mis kestab oktoobri keskpaigani;
  • kõik väiksemad taastusremondid ja tööd, mis eeldavad mõne lõigu sulgemist teatud perioodiks. Tallinna linna operatiivinfo lehel on hetkel 330 erinevat kirjet (paljud käivad siiski samade objektide kohta).

Lahendus

Lihtne on öelda, et ärge sõitke, sest vaevalt keegi kõike eeltoodut teades käib tipptunnil niisama lõbusõitu tegemas. Küll aga on üks hea viis, kuidas seista ummikutes võimalikult vähe – tuleb kasutada Waze’i.

Kui te seda varem pole kasutanud, mõeldes, miks ma peaks oma kodulinnas GPS-i järgi sõitma, laadige see rakendus nüüd alla. Loo autorit päästis see näiteks eeltoodud 9. mai ummikupäeval, kui Waze leidis Reidi tee asemel pisikesi kõrvaltänavaid ning juhtis ummikust mööda. Kui liiga palju autosid avastab sama kõrvaltee, otsib Waze järgmise parima teekonna. Rakendusel on tohutu kogus asukohaandmeid ja ka teetööde tegijate sisestatud infot, mille abil soovitusi jagada.

Sa võid ise ka neid otseteid teada, aga sa ei tea, kas ummik on ka sinna jõudnud. Waze teab. Paremat meetodit sellel suvel Tallinnas sõitmiseks ei oska meie soovitada: vaja läheb Waze’i, rohkelt varuaega ja tugevat närvi.

See lugu ilmus ajakirjas Autoleht nr 10, mai 2023

Kõik selle ajakirja lood
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.