Kõige odavam ja lihtsam viis katkise rehviga parandusse jõuda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Varuratas on autoga käinud kaasas peaaegu selle leiutamisest saati. Viimasel ajal on uutes autodes neid aga kas ära jäetud või siis asendatud hästi kitsa ajutise rehviga. Sellest hoolimata, ei ole rehvi tühjenemisel alati varuratta kasutamine võimalik.

Näiteks ilmastiku- või keskkonnaolud ei võimalda seda teha. On külm, vastik, märg, pime, mudane ja te olete just teel ooperisse. Rehv asub teie automudelil põhja all, on kaetud mudakihiga või lausa kinni jäätunud. Või te lihtsalt ei ole kunagi rehvi vahetanud ja ei leia ka sel hetkel endas jõudu, et harjutama hakata.

Pumpab rehvi täis ja sulgeb lekke

Kõige tsiviliseeritum ja ka kallim variant on kutsuda autoabi. Aga tegelikult on olemas veel üks variant, mis maksab vaid paarteist eurot ja võib teid kiirelt hädast päästa. Selleks on rehviparandusvaht. 

Ühes pudelis on piisavalt suruõhku, et rehv õhuga täita ning ühtlasi ka väljub sealt vaht, mis augu eeldatavasti sulgeb.

Toimib see väiksemate aukude puhul ning ei ole mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks vaid esimesel võimalusel tuleb ikkagi pöörduda rehvitöökotta.

Iga ballooni peal on olemas loomulikult täpne kasutusjuhend, aga suures plaanis toimib see nii:

  • Ühenda ballooni küljes olev voolik ventiiliga,
  • tühjenda pudeli sisu rehvi sisse,
  • sõida KOHE vähemalt 10 kilomeetrit, et vaht tasakaalustuks,
  • peale seda leia esimesel võimalusel koht, kus rehvile ettenähtud rõhku kontrollida ja vajadusel juurde pumbata,
  • broneeri aeg rehvitöökojas ja ütle neile kindlasti, et kasutasid vahtu.

Oluline: rehviparandusvaht on hädaabinõu jõudmaks töökojani. Ära jäta vahuga täidetud rehvi kauaks alla, isegi kui tundub, et see peab õhku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.