Hea nipp

Kõigeks valmis: 13 asja, mis su autos kindlalt olema peaks

Rubriiki toetab

Inimesed veedavad väga suure osa oma ajast just autos olles, seega peaks olema valmis kõigeks, mis juhtuda võib. Parim viis valmistuda on autosse paigutada mõned esemed, mida võib hädaolukorras vaja minna. Kuigi vajalikke asju võib olla palju, siis arvestades just Eesti olusid, tasuks autos hoida esemeid järgmisteks puhkudeks:

Kui auto läheb katki

Pole ebatavaline, et auto enam ühel hetkel käima ei lähe või sõites midagi töötamise lõpetab. Sestap on oluline, et sul oleks autos alati olemas veoköis, krokodillid, kanister ning ka näiteks autodele mõeldud akupank ehk käivitusabi, millega autoaku vajadusel ise piisavalt täis laadida, et auto käima läheks. Need pole üldse kallid ning vajadusel saab sealt ka telefoni laadida.

Lisaks neile võiks hädaolukordade jaoks autos olla ka mõned väiksemad snäkid ja vett: kui pead mitu tundi tee ääres puksiiri ootama, siis aitavad need hästi nälga leevendada.

Kui õues on lumi

Talveolud võivad Eestis kohati üsna keerulised olla, seega võiks talvisel ajal autos olla väike lumelabidas, hari ja kraabits ning kindlasti ka tekk või muu sooja hoidev asi: kui auto peaks mingil põhjusel maanteel olles koostöö lõpetama, siis saad end vähemalt puksiiri tulekuni soojas hoida.

Kui juhtub õnnetus

Õnnetus ei hüüa tulles, seega tasub selleks valmis olla. Hoia autos akupanka ja laadijat, et saaksid abi kutsuda ka siis, kui telefonil aku tühi. Lisaks sellele peab olemas olema esmaabipakk ning loomulikult kogu vajalik turvavarustus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.