Hea nipp

Kolm järelturu vidinat, mis autoomanikule päriselt kasuks tulevad

Vale rehvirõhuga sõitmine mõjub halvasti nii rehvidele kui ka kütsekulule.Foto: Scanpix/Sakala/Marko Saarm.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Autotootjad on juba üle kümne aasta püüdnud üksteist pidevalt uute tehnoloogiliste vidinatega üle trumbata. Tänapäeva autod nii tehnikat täis, et paljud autojuhid ei pruugi teadagi, milleks nende autod tegelikult võimelised on või siis lihtsalt ei oska kõiki erinevaid võimalusi kasutada.

Sellegipoolest on olemas ka päriselt kasulikke ja järelturult hangitavaid vidinaid, mis tulevad kasuks nii vanemate autode omanikele kui ka paljude uuemate sõidukite juhtidele.

Rehvirõhumõõtja

Kõikidel viimase viie aasta jooksul toodetud sõidukites peaks see süsteem juba üldjuhul standardina olema, kuid paljude vanemate mudelite puhul tuleb endiselt rehvirõhku “käsitsi” mõõta. Kõige lihtsam ja mugavam viis selleks on käes hoitava rehvirõhumõõtja abil, mida saab mugavalt näiteks kindalaekas hoida. Juba väike erinevus optimaalse rehvirõhu juurest võib tähendada märgatavat tõusu kütusekulus, seega tasub oma auto rehve regulaarselt kontrollida.

Pardakaamera

Autogeeniuse lugejatele meeldivad pardakaameravideod – seda on statistika korduvalt tõestanud. Tõenäoliselt on nii enamikel juhtidel olnud vähemalt üks hetk liikluses, mida oleks tahtnud jäädvustada. Lisaks ohtlike ja jaburate olukordade filmimisele on pardakaamera enamike kindlustusjuhtumite puhul ülioluline abimees. Tänapäevaste pardakaamerate hinnad on juba enamikele autojuhtidele ka piisavalt taskukohased, et need isegi väiksema plekimõlkimise puhul esialgse väljamineku hüvitavad.

Jälgimisseade

Enamik inimesi ei mõtle autole lisaturvaseadme muretsemisest enne kui on liiga hilja. Hinna poolest on erinevate GPS-il põhinevate jälgimisseadmete turg kirju ning odavama otsa tooted saab kätte juba mõnekümne euroga. Samuti pakuvad ka Eestis erinevad ettevõtted kuumaksupõhist lahendust. Erinevalt kahest eelmisest on jälgimisseade asi, mida parimal juhul pole kunagi kasutada vaja, kuid mis häda korral hindamatuks võib osutuda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.